Doradzamy każdemu… czasem nawet Prezydentowi

PAWEL LIPIEC MARZEC 2013

Wczoraj informowaliśmy na facebooku, że nasza reprezentacja pojawiła się w Pałacu Prezydenckim. Spółdzielcy z całej Polski uczestniczyli w panelu eksperckim na temat „Możliwości rozwoju spółdzielczości handlowo-usługowej oraz spółdzielczości pracy w Polsce”.

W ramach ciekawostek, po tym spotkaniu mamy dla Was bardzo ciekawą prezentację o brytyjskim modelu biznesowym spółdzielczości. Ilość przedsiębiorstw działających w modelu spółdzielczym w Wielkiej Brytanii dynamicznie rośnie. W 2011 roku zanotowano wzrost ilości spółdzielni o blisko 9% a na przestrzeni lat 2008 – 2011 a o 23%. Ilość członków spółdzielni wzrosła w tych okresach analogicznie o 5,5% i blisko 20%. W blisko 6.000 spółdzielni było 13,5 miliona członków. Co ciekawe przy spadających obrotach w gospodarce brytyjskiej w sektorze spółdzielczym zanotowano niemały wzrost – 19,6% do kwoty 35,6 miliarda funtów. Rosną również zyski brytyjskich spółdzielni, więc mamy skąd czerpać dobre wzorce.

Prezentacja do pobrania

Prezentację przygotowała nasza spółdzielcza koleżanka Joanna Brzozowska-Wabik ze Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy.

Plik do pobrania z box.net [572,90 KB]