Konferencja NieNieOdpowiedzialni

PAWEL LIPIEC SIERPIEŃ 2013

Udało się! Nie tak dawno zrodził nam się w głowie pomysł na konferencję związaną z odpowiedzialnością społeczną w sektorze usług finansowych. Sami kładziemy mocny nacisk na odpowiedzialne prowadzenie biznesu, bycie eko i fair, jednak uznaliśmy, że to za mało. Trzeba zacząć mocniej propagować takie podejście do biznesu i silniej promować postawy związane z CSR w Polsce. W efekcie powstał projekt Nienieodpowiedzialni.

Jest to idea, odwołująca się do zrównoważonego rozwoju, sensu etyki i odpowiedzialności w branży finansowej. Pomysłodawcami są osoby związane z ANG Spółdzielnią Doradców Kredytowych a jednym ze współorganizatorów Fundacja BĘDĘ KIM ZECHCĘ. Pierwszym krokiem jest konferencja organizowana we współpracy z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych, w ramach cyklu Konferencji Prakseologiczno Etycznej.

.W trakcie konferencji poruszane będą liczne tematy związane ze społeczną odpowiedzialnością sektora usług finansowych. Aleksander Drzewiecki, prezes zarządu, House of Skills, powie o tym co tworzy biznes odpowiedzialny społecznie, a Irena Pichola, dyrektor, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu PwC, przybliży obraz branży finansowej w Wizji 2050. W planie są również 2 panele dyskusyjne prowadzone przez Macieja Samcika z Gazety Wyborczej oraz Magdalenę Krukowską z redakcji Forbesa. Więcej szczegółów w zakładce program na stronie www.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

Cieszymy się, że udało nam się namówić na udział w konferencji wielu naszych parterów i przedstawicieli dużych marek. To bardzo ważne, że zgadzamy się iż temat jest istotny dla przyszłości całej branży a nawet szeroko i bardzo ogólnie rozumianego biznesu. Na konferencji będą przedstawiciele m.in. GlaxoSmithKline, Microsoft, Orange, Tesco Polska czy Kompanii Piwowarskiej.

Ambicją tego projektu jest wywieranie pozytywnego wpływu na zrównoważony rozwój branży finansowej. Będziemy starali się dokonać tego poprzez edukację oraz promocję dobrych praktyk i zdrowego, odpowiedzialnego podejścia do biznesu.

Organizatorami konferencji są obok Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych jest Akademia im. Leona Koźmińskiego, Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Towarzystwo Naukowe Prakseologii. Współorganizatorem poza wspomnianą fundacją jest Katedra Teorii Zarządzania SGH. Biuro organizacyjne konferencji prowadzi, agencja public relations – Futurama.

Często zadawane pytania