Drugi kwartał pomyślny dla ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych

PAWEL LIPIEC SIERPIEŃ 2013

Wyniki finansowe sektora pośrednictwa kredytowego opublikowane z początkiem bieżącego tygodnia przez Związek Firm Doradztwa Finansowego pokazują optymistyczny obraz rynku. W ten korzystny trend wpisują się również wyniki ANG SDK, która plasowałaby się na czwartym miejscu tego zestawienia.

Zestawienie opublikowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF), pokazuje – co naturalne – obraz sektora poprzez pryzmat firm zrzeszonych. Spółdzielnia nie jest członkiem ZFDF, tak więc jej wyniki nie zostały ujęte we wspomnianym zestawieniu. Gdyby jednak była członkiem Związku znalazłaby się na czwartym miejscu, wyprzedzając Gold Finance i Aspiro. W drugim kwartale 2013 ANG zrealizowała sprzedaż kredytów hipotecznych na poziomie przekraczającym 251 mln zł.

>– Bronimy się przed przesadnym optymizmem, ponieważ w tej branży wystarczy jedna decyzja rządu czy banków aby zaważyć na wynikach. Jednak w tej chwili, patrząc na efekty pierwszego półrocza oraz większy optymizm informacji medialnych, sprawia że myślimy pozytywnie o 2013 roku. Mamy nadzieję, że pozwoli on poprawić i tak już dobry wynik finansowy z 2012 r. Pozytywne sygnały jakie płyną z rynku pozwalają nam z większą ufnością myśleć o realizacji celów zapisanych w naszej strategii 9×9

– mówi Katarzyna Dmowska, Prezes ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

Kredyty hipoteczne pozostają zdecydowanie najważniejszym produktem z punktu widzenia rentowności jednak spółdzielcy ANG oferują również kredyty dla przedsiębiorców czy kredyty gotówkowe. Współpraca z takimi podmiotami jak Black Rose Finance (brf.pl) pozwala zwiększyć udział klientów z sektora b2b a dzięki bliskiej współpracy z siostrzaną spółką ANG Inwestycje i Ubezpieczenia rośnie również sprzedaż produktów ubezpieczeniowych oraz inwestycyjnych.

Informacja ukazała się w PRnews