Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku rozstrzygnięty!

PAWEL LIPIEC LISTOPAD 2013

Zakończył się już konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, organizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku 2013 zdobyło Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” i SCE „Flandria”. W piątek 22 listopada w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród.

Poza „Flandrią”, w kategorii Pomysł na rozwój wyróżniono spółdzielnie socjalne PANATO oraz „Serce Pogórza”.

Była to już trzecia edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Już po poziomie zgłaszanych przedsiębiorstw widać, że konkurs zyskuje na popularności. Tegoroczny konkurs to zacięta walka, bardzo wysoki poziom zgłoszeń i tym trudniejszy wybór tych najlepszych. Eksperci konkursu do śćisłego finału zakwalifikowali 13 podmiotów w kategorii Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne i dziewięć w kategorii Pomysł na Rozwój. Wybór był przeprowadzony na podstawie wskaźników społecznych i ekonomicznych oraz wizyt terenowych w przedsiębiorstwach.

Nagrodę w pierwszej kategorii otrzymały świadczące usuługi medyczne oraz prowadzące aptekę i sklepy medyczne Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” i SCE „Flandria” spółdzielnia europejska. Ineza Skrzypiec-Sikorska, odbierając nagrodę, powiedziała, że mimo iż „Flandria” wielokrotnie nagradzana była za granicą, jest to pierwsze takie wyróżnienie w Polsce. Dodała, że ma nadzieję, że kiedyś stowarzyszenie obejmie swoim zasięgiem cały kraj. Nagrodę w tej kategorii ufundowała Fundacja Credit Cooperatif, było nią 50 tysięcy złotych.

Szczegółowa relacja na stronie ekonomiaspoleczna.pl

Jako partner biorący czynny udział w wyłonieniu finalistów i laureatów bardzo się cieszymy, że ta idea tak dynamicznie się rozwija. Dzięki temu spółdzielczość staje się bardziej popularna i zdecydowanie co raz mniej trąci minioną epoką PRL.