> Aktualności > 5 dobrych praktyk ANG Spółdzielni

5 dobrych praktyk ANG Spółdzielni

Dalszy ciąg chwalenia się 🙂 W tym wpisie zamieściliśmy artykuł, który pojawił się dziś w PRnews.

Praktyki Spółdzielców ANG po raz pierwszy w Raporcie “Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013”

Aż pięć dobrych praktyk CSR-owych ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych znalazło się w ogłoszonym 1 kwietnia Raporcie “Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest to najważniejsza cykliczna publikacja podsumowującą działania z obszaru społecznej odpowiedzialności polskiego biznesu.

Pięć naszych praktyk znalazło się w tegorocznym Raporcie – jak na raportowego debiutanta, to świetny rezultat, po prostu debiut na piątkę! CSR to dla nas sposób, w jaki prowadzimy biznes, dlatego jestem przekonany, że w kolejnych latach dobre praktyki ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych będą regularnie pojawiać się w Raporcie Dobrych Praktyk. – powiedział Artur Nowak-Gocławski, założyciel Spółdzielni i członek zarządu.

ANG SDK po raz pierwszy poddała swoje dobre praktyki pod ocenę polskich ekspertów CSR. Autorzy Raportu docenili aż pięć praktyk ANG SDK w następujących trzech obszarach: uczciwe praktyki operacyjne, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz środowisko.

W roku 2013 Spółdzielcy zaangażowali się m.in. w edukację rynku spółdzielczego w obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju, a także zrealizowali projekt “Nienieodpowiedzialni”, którego celem jest promocja zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju w branży finansowej. Warto też wspomnieć, że w 2013 roku Spółdzielcy powołali korporacyjną Fundację Będę Kim Zechcę, a także wsparli konkurs na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne i wzięli udział w ocenie wniosków konkursowych. Eksperci CSR docenili też proekologiczną politykę marketingową Spółdzielni.

Raport “Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” podsumowuje zaangażowanie firm w działania CSR w danym roku w następujących obszarach: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu prawa pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Raport zawierający opisy działań Spółdzielców znajduje się na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl w zakładce Publikacje.

Źródło: PRnews

Debiut na piątkę!

Aż pięć dobrych praktyk ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych znalazło się w ogłoszonym wczoraj Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre Czytaj więcej

25 lat rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce

Już 26 listopada odbędzie się konferencją "25 lat rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce", która oficjalnie zainauguruje Rok Odpowiedzialności THINKTANK i Czytaj więcej

Portal nienieodpowiedzialni.pl – już jest!

A więc stało się! W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy portal nienieodpowiedzialni.pl, którego celem jest promocja odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju branży finansowej. Czytaj więcej

Co musi obejmować dobre ubezpieczenie na wakacje?
Co musi obejmować dobre ubezpieczenie na wakacje?

Zaczęło się astronomiczne lato a w raz z nim sezon urlopowy. Wiele osób planuje wakacyjne podróże, dłuższe bądź krótsze zagraniczne Czytaj więcej