Pierwszy raport społeczny handmade w Polsce :)

EWA SWIERCZEWSKA LIPIEC 2014

16 lipca 2014 w Studio Tęcza na warszawskim Żoliborzu wspólnie z naszymi interesariuszami składaliśmy pierwszy zintegrowany raport społeczny Spółdzielni ANG. Dosłownie składaliśmy ręcznie 🙂

Nasz raport otwarcia został sporządzony zgodnie z wytycznymi GRI G4 opcja CORE, a także wytycznymi IIRC do raportowania zintegrowanego. W raporcie przedstawiliśmy zagadnienia kluczowe z naszego punktu widzenia, a także z punktu widzenia naszych interesariuszy. Przeczytacie w nim m.in. o Strategii Radości, naszych wynikach finansowych w 2013 r., odpowiedzialnej sprzedaży, ochronie środowiska i zaangażowaniu społecznym, a także o dotychczasowych działaniach i najbliższych planach powołanej przez Grupę ANG Fundacji Będę Kim Zechcę.

Postanowiliśmy, że filozofia włączania interesariuszy będzie nam towarzyszyła w całym procesie tworzenia raportu. Z tego względu zaangażowaliśmy ich nie tylko w przygotowanie treści, ale również w ostatni etap, czyli produkcję raportu. Do wspólnego tworzenia wersji drukowanej zaprosiliśmy interesariuszy oraz przedstawicieli zanikających zawodów rzemieślniczych.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wydrukować okładki w technice sitodruku, pokolorować ilustracje w raporcie wspólnie z dziećmi ze Stowarzyszenia SPOZA, a także złożyć egzemplarze raportu do szycia, a następnie je ostemplować. Wykonaliśmy 250 unikatowych raportów – wszystkie egzemplarze są ręcznie numerowane i zawierają zdjęcia przedstawiające proces ich powstawania. Za stronę graficzną raportu, a także organizację wydarzenia w Studio Tęcza odpowiadało FUTU Group.

Raport został wydrukowany na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu.

Wersja elektroniczna będzie dostępna we wrześniu 2014 r. Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia relacji fotograficznej ze składania raportu zamieszczonej na naszym fanpejdżu na Facebooku.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli razem z nami 🙂

Życzymy ciekawej lektury!