Ruszyły przygotowania do akcji „Szlachetna Paczka”

EWA SZUL-SKJOELDKRONA PAŹDZIERNIK 2014

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia zostały jeszcze ponad dwa miesiące, ale przygotowania do akcji „Szlachetna Paczka” ruszyły pełną parą.

Już po raz trzeci ochotnicy z naszej Spółdzielni przyłączają się do akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowania rozpoczęliśmy już w październiku, żeby nie tylko zdążyć ze wszystkim na czas, ale także dać szansę na zaangażowanie się w tę inicjatywę jak największej liczbie osób ze Spółdzielni.

Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy od strategicznego spotkania w centrali, podczas którego ustaliliśmy, kto i za co jest odpowiedzialny – wszak wiadomo, że planowanie to podstawa. Postanowiliśmy też zebrać jak największą liczbę produktów żywnościowych dla rodziny, którą wybierzemy. W tym celu przygotowaliśmy i ozdobiliśmy pudełka, które powędrowały do naszych warszawskich oddziałów. Relację fotograficzną z tych zajęć praktyczno-technicznych znajdziecie na naszym profilu na FB.

Nasze działania koordynuje zespół w składzie: Ewa Fijołek, Marta Godzisz, Agnieszka Jakubczyk, Dominika Osiak, Magdalena Mikityn i Wojtek Kamiński. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w tworzenie naszej szlachetnej paczki – czekamy na Was 🙂 To jest nasza oddolna inicjatywa.

„Szlachetna Paczka” to zapoczątkowana w 2000 roku akcja,  która łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny i darczyńców. Zasada działania jest prosta: wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Następnie informacja o rodzinach jest publikowana na stronie akcji. Na podstawie tych informacji darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Więcej informacji na stronie „Szlachetnej Paczki”.