„Współodpowiedzialny biznes 1989-2014”

EWA SZUL-SKJOELDKRONA GRUDZIEŃ 2014

„Współodpowiedzialny biznes 1989-2014” to najnowszy raport ThinkTank podsumowujący 25 lat odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Spółdzielnia ANG przedstawiła w nim swoje zdanie piórem Artura Nowak-Gocławskiego.

Jak piszą autorzy raportu „Współodpowiedzialny biznes 1989-2014”, opowiada on o ewolucji odpowiedzialności biznesu w polskich firmach i poprzez ciekawe i unikalne studia przypadku pokazuje, czemu potrzebne jest dziś nowe podejście wszystkich interesariuszy do odpowiedzialności. W publikacji znajduje się też analiza, która w obrazowy, liczbowy sposób pokazuje, że gdyby nie zaangażowanie i determinacja firm, wiele problemów społecznych nie byłoby rozwiązywanych, a wielu projektów społecznych zabrakłoby w przestrzeni publicznej.

Wydanie raportu towarzyszyło inauguracji Roku Odpowiedzialności, będącego inicjatywą ThinkTank. Przez najbliższy rok wspólnie z partnerami programu – wiodącymi polskimi firmami i organizacjami pozarządowymi, administracją, mediami, samorządami – eksperci THINKTANK zastanowią się, co zrobić, by zwiększyć poziom odpowiedzialności w Polsce. Na Rok Odpowiedzialności złoży się cykl debat i publikacji.

Raport z tekstem Artura Nowak-Gocławskiego „Służebna rola instytucji finansowych” można pobrać ze strony ThinkTank.

Często zadawane pytania