Raport Społeczny ANG SDK nagrodzony w konkursie Szpalty Roku 2015

EWA SWIERCZEWSKA MAJ 2015

Podczas tegorocznego konkursu Szpalty Roku 2015 Zintegrowany Raport Społeczny ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych został wyróżniony w kategorii  „Wydanie Jednorazowe. Raport CSR” za „wyjątkowe podejście do przygotowania raportu”.

Jury konkursu zwróciło uwagę na formułę kolektywnego składania raportu i doceniło fakt, iż i w lipcu 2014 w proces produkcji raportu zaangażowaliśmy naszych interesariuszy (m.in. spółdzielców, doradców, przedstawicieli NGO, partnerów biznesowych). Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wydrukować okładki w technice sitodruku, pokolorować ilustracje w raporcie wspólnie z dziećmi ze Stowarzyszenia SPOZA, a także złożyć egzemplarze raportu do szycia, a następnie je ostemplować. Powstało 250 unikatowych raportów – wszystkie egzemplarze ręcznie numerowane i zawierają zdjęcia przedstawiające proces ich powstawania. Za stronę graficzną raportu, a także organizację wydarzenia w Studio Tęcza odpowiadało FUTU Group.

Raport ANG sporządzony został zgodnie z wytycznymi GRI G4 opcja CORE, a także wytycznymi IIRC do raportowania zintegrowanego. W raporcie przedstawiliśmy  zagadnienia kluczowe z naszego punktu widzenia, a także z punktu widzenia naszych interesariuszy. Raport został wydrukowany na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu.

W ramach przypomnienia wspomnień związanych z tworzeniem  raportu zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej ze składania raportu zamieszczonej na naszym fanpejdżu.