Jesteśmy Gazelą Biznesu 2015

NATALIA CIECIÓRA MARZEC 2016

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Wczoraj, podczas uroczystej gali, nagrodę za 2015 r. odebrała ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych.

Kryterium przyznawania nagrody są wyniki finansowe firm z trzech lat wstecz. W 2015 roku były to zatem lata 2012, 2013, 2014. ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych zajęła 532. miejsce na 4300 firm, dzięki wzrostowi przychodu o 186% oraz zatrudnieniu 492 osób.

– To wyróżnienie przyniosło nam dużo radości, zwłaszcza, że jest to nasz debiut w rankingu – mówi Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych – Pokazujemy, że można prowadzić firmę w sposób etyczny, starając się być odpowiedzialnym społecznie i równocześnie osiągać dobre wyniki finansowe. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, klientom, koleżankom i kolegom w fimie – przyjaciołom ANG, dzięki którym nasze działania mają sens.

O tytuł Gazeli Biznesu 2015 mogła ubiegać się firma, która rozpoczęła działalność przed 2012 r. i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś. Poza tym w 2012 r. jej przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych, w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotowała straty. Aby wziąć udział w konkursie, niezbędne jest zatem udostępnienie wyników finansowych, co ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych robi regularnie, ze względu na spółdzielczy model prowadzenia działalności gospodarczej. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych to profesjonalna organizacja doradztwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 500 spółdzielców i doradców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych doradców kredytowych. Formuła spółdzielni gwarantuje Członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

159119,883894,f_663_663

Często zadawane pytania