ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych w Konfederacji Lewiatan

NATALIA CIECIÓRA MARZEC 2016

Zarząd Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych podjął uchwałę o przyjęciu w swoje szeregi ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych. Instytucja ta jest najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej.

Instytucja skupia ponad 3900 firm, zatrudniających w sumie ponad 900 tys. osób. PZPPBiIF jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BUSINESSEUROPE – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej,  Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

– Dołączenie do Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych w Konfederacja Lewiatan to dla nas ważna sprawa – mówi Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych – Mamy nadzieję, że to członkostwo umożliwi nam nie tylko stawanie się lepszymi jako społeczność ANG, jako firma ale też pozwoli na włączenie się w budowanie wartości wspólnej przedsiębiorców w tym szczególnie firm branży finansowej.

Misją Związku jest między innymi ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych w nim pracodawców, oddziaływanie na kształtowanie ustawodawstwa dotyczącego interesów pracodawców, a także organizowanie szkoleń pracodawców, prowadzenie badań, przechowywanie i przekazywanie informacji w zakresie dotyczącym pracodawców, prowadzenie doradztwa ekonomicznego i wykonywanie ekspertyz na rzecz pracodawców i organizacji pracodawców.

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych to profesjonalna organizacja doradztwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 500 spółdzielców i doradców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych doradców kredytowych. Formuła spółdzielni gwarantuje Członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.