Srebrny Listek CSR Polityki dla Spółdzielni

KATARZYNA NOWAK MAJ 2016

Na wczorajszej gali w siedzibie tygodnika Polityka z rąk redaktora naczelnego Jerzego Baczyńskiego oraz Ireny Picholi z firmy doradczej Deloitte odebraliśmy wyjątkowe wyróżnienie – Srebrny Listek CSR Polityki 2016.
Po roku ciężkiej pracy i różnych działań na rzecz naszych interesariuszy, promowania odpowiedzialnej sprzedaży, etyki i zaangażowania społecznego w branży finansowej (po więcej szczegółów odsyłamy do anszego raportu społecznego) możemy spokojnie powiedzieć, że w naszym przypadku to na pewno nie jest listek figowy 🙂 

Znaleźliśmy się w wąskim gronie 11 firm, do których trafiło to wyróżnienie, a należą do nich: Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, Coca-Cola HBC Polska, ING Bank Śląski, PGE Polska Grupa Energetyczna, Polskie Sieci Energetyczne, Scanmed SA, Tesco Polska, Volvo Polska.

W ramach zestawienia przyznawane są równiez Złote Listki – w tym roku trafiły do 12 dużych firm takich jak Cemex Polska, Grupa Energa, Grupa Żywiec, Orange, Kompania Piwowarska oraz Białe Listki – w tym gronie znalazło się 41 firm. Pełna lista laureatów dostępna jest w dzisiejszym wydaniu tygodnika Polityka (nr 21) lub na stronie www.polityka.pl

Srebrny Listek Polityki otrzymują firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględniane wszystkich siedmiu kluczowych rozwiązań międzynarodowej normy ISO 26000: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społecze. Firmy te opierają się na lokalnych i globalnych praktykach oraz stosują miedzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania jest system zarzadzania etykją oraz wysokie standardy zarzadzania personelem. O efektach wyników działań cyklicznie informuja interesariuszy.

Listki Polityki to coroczny przegląd firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i ich zaangażowania w zrównowazony rozwój. Wrunkiem udziału w zestawieniu było nadesłanie poprawnie wypoełnionej ankiety – w sumie nadesłano ich 104, a najwięcej pochodziło z sektora finansowego – 21%.

listek 2016  artur z nagroda_listki 2016