Spółdzielnia w Rankingu Odpowiedzialnych Firm- największy awans

KATARZYNA NOWAK MAJ 2016

Wczoraj (19.05.2016) podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach zostały ogłoszone wyniki X Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2016, jedynego zestawienia firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), oceniającym działania w obszarach: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna, odpowiedzialne zarządzanie.

Spółdzielnia brała w Rankingu udział po raz drugi i, co podkreślał Prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, pomysłodawca Rankingu, odnotowała nawiększy awans w całej historii dziesięciu edycji Rankingu! Z 37 miejsca w 2015r. w ogólnym rankingu obejmującym firmy z różnych branż awansowaliśmy na 11 pozycję, na 70 odnotowanych firm! W rankingu branżowym zajęliśmy 5. miejsce, na 10 startujących firm. Osiągnęliśmy również bardzo dobry wynik w najtrudniejszej kategorii odpowiedzialne zarządzanie – 180 punktów, który jest znacznie lepszym wynikiem niż u lidera brażny – Bank BGŻ BNP Paribas.

Ranking branżowy:

Pozycja Ogólny ranking Firma
1 5 Bank BGŻ BNP Paribas
2 6 Provident Polska SA
3 8 Bank Zachodni WBK
4 9 ING Bank Śląski
5 11 ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych
6 12 Bank Handlowy w Warszawie SA
7 18 Bank Millennium
8 20 Bank Gospodarstwa Krajowego
9 33 Bank BPH SA
10 38 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA

 

Zwycięzcą X Rankingu Odpowiedzialnych Firm została firma Orange Polska. Firma ta jest jedną z zaledwie ośmiu, które poddają się ocenie w ramach rankingu od początku jego istnienia, czyli od 2007 roku. Drugie miejsce na podium zajęła firma Polpharma, trzecie zaś Coca-Cola HBC Polska.

Ranking jest publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Od 2007 roku tworzy go prof. Bolesław Rok, dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem Rankingu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Better, za weryfikację odpowiada zaś firma Deloitte.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl