Spółdzielnia tworzy bazę odpowiedzialnych doradców

NATALIA CIECIÓRA KWIECIEŃ 2017

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych ma nowy pomysł na ułatwienie życia swoim klientom. Stworzyła wyszukiwarkę odpowiedzialnych doradców kredytowych, tak aby umożliwić klientom współpracę z tymi specjalistami, którzy w najlepszy sposób sprostają ich oczekiwaniom. Właśnie rusza portal OdpowiedzialniDoradcy.pl.

Dzięki portalowi OdpowiedzialniDoradcy.pl, można w łatwy sposób znaleźć najlepszego specjalistę z dziedziny finansów. Wystarczy wpisać miejscowość, w której kontakt z doradcą będzie najwygodniejszy oraz oczekiwaną specjalizację. Na stronie znaleźć można także ranking doradców oraz opinie, jakie wybrany doradca otrzymał od innych klientów. Ideą projektu jest znalezienie takiego doradcy, który pomoże w wyborze rozwiązania najbardziej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań klienta – zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych. Wyszukiwarka umożliwia szybki kontakt z wybranym doradcą za pomocą formularza kontaktowego lub przez centralę, która połączy nas telefoniczne lub przekaże wiadomość, jeżeli doradca nie będzie mógł w danej chwili rozmawiać. Na stronie można także ocenić pracę doradcy i polecić go innym klientom.

Idea tego projektu jest spójna z naszą wizją roli branży finansowej. Polega ona przede wszystkim na tym, by kierując się odpowiedzialnością i uczciwością, służyć Tobie, naszej Klientce, naszemu Klientowi. Doradca finansowy powinien być instytucją zaufania publicznego, a to oznacza nadrzędność Twojego interesu nad interesem instytucji finansowej. Budując społeczność odpowiedzialnych doradców, kierujemy się zasadami odpowiedzialnej sprzedaży ‒ oferujemy produkty, których potrzebujesz, na które Cię stać i które rozumiesz – czytamy na stronie Odpowiedzialnidoradcy.pl.

Projekt OdpowiedzialniDoradcy.pl to także szansa dla doradców, aby pokazać, że są częścią społeczności kierującej się zasadami etycznymi, dla której pośrednictwo i doradztwo finansowe są źródłem zawodowej satysfakcji i dumy. Ranking podnosi poprzeczkę w zawodzie doradców kredytowych i buduje pole do zdrowej rywalizacji między doradcami. Im lepiej będą bowiem wykonywali swoją pracę, tym lepszą ocenę dostaną od swoich klientów.

– Co prawda nie jest to pierwsze tego typu miejsce w sieci, ale wyróżnia się dbałością o odpowiedzialne relacje z klientem. Z kilkuset doradców ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych obecnie w bazie znajduje się ich kilkudziesięciu, ale chcemy aby docelowo byli tam wszyscy. W bazie znajdują się wyłącznie współpracownicy ANG, co oznacza, że wszystkich obowiązują wysokie standardy profesjonalizmu i postaw etycznych. Jeżeli jednak okaże się, że działania doradcy są niezgodne z zasadami, jakimi kieruje się Spółdzielnia, to można to zgłosić. Powołana w ANG Komisja Etyki i rzecznik etyki zajmą się tym – dodaje Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

Wkrótce powstanie również blog który będzie pełnił funkcję edukacyjną dot. kredytów i doradztwa finansowego.

Więcej szczegółów na stronie: Odpowiedzialnidoradcy.pl

Często zadawane pytania