Spółdzielnia nagrodzona w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

KATARZYNA NOWAK MAJ 2017

Miło mi poinformować, że znaleźliśmy się na II miejscu w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm, w Kategorii Kryształowej. Wyniki zestawienia zostały ogłoszone na uroczystej gali organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie działających w Polsce spółek, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu – CSR. W XI już edycji Rankingu, udział wzięły 84 firmy, które podzielono na trzy Kategorie: Kryształową, Platynową i Diamentową. Do Kategorii Kryształowej zakwalifikowało się 39 przedsiębiorstw. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych. Szczegółowe zestawienie dostępne jest na stronie Rankingu.

W Rankingu bierzemy udział już po raz trzeci. W ubiegłym roku zanotowaliśmy największy awans w historii zestawienia, w tym – zostaliśmy wiceliderem w swojej kategorii. To pokazuje, że cały czas rozwijamy się pod względem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i z roku na rok uzyskujemy w tym aspekcie coraz lepsze wyniki. Bardzo się cieszymy z otrzymanej nagrody i dziękujemy organizatorom za to wiele dla nas znaczące wyróżnienie.

Twórcami Rankingu są Prof. ALK, dr hab. Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki z Dziennika Gazety Prawnej, która od 2009 r. publikuje na swoich łamach wyniki zestawienia. Wyniki weryfikuje firma Deloitte. Podstawą do stworzenia Rankingu jest ankieta, którą firmy wypełniają zgodnie z zasadami należytej staranności i etyki zawodowej. Jak tłumaczą organizatorzy, zestawienie umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami i branżami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Pierwsze miejsce w Kategorii Kryształowej zajął Bank BGŻ BNP Paribas, w Platynowej PKN Orlen, Grupa Żywiec, Raben Group, a w Diamentowej Coca-Cola HBC oraz DB Schenker.