EFNI 2017

NATALIA CIECIÓRA PAŹDZIERNIK 2017

W dniach 27.09-29.09 w Sopocie odbyło się jedno z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych – VII Europejskie Forum Nowych Idei.

EFNI to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Co roku na świecie pojawiają się setki nowych idei mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Tylko niektóre z nich prowadzą do sukcesu. To był bardzo intensywny czas. Debaty toczyły od rana do nocy równoległe na różne ważne tematy. Podejmowane były tematy przyszłości Europy, wyzwań i perspektyw w kontekście edukacji i pracy, cyfryzacji, uchodźców, patriotyzmu i wiele innych.

Trzeciego dnia  Europejskiego Forum Nowych Idei EFNI  Artur Nowak-Gocławski brał udział w dyskusji nt. patriotyzmy gospodarczego. Paneliści mieli za zadanie odnaleźć odpowiedź na pytanie: czy patriotyzm gospodarczy zahamuje integrację starego kontynentu, gdzie jest racjonalna strona patriotyzmu, jak wygląda patriotyzm w pozytywnym znaczeniu i gdzie jest granica pomiędzy jego pozytywnym, a negatywnym wymiarem?