Szkolenie dla wolontariuszy ANG

KATARZYNA NOWAK PAŹDZIERNIK 2017

25.10.2017 r. odbyło się szkolenie dla naszych wolontariuszy, którzy zgłosili się do prowadzenia zajęć w ramach Fundacji Będę Kim Zechcę. W szkoleniu wzięło udział 12 osób.

Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim podsumowaniem tego co już udało się nam zrobić w ramach Fundacji, przedstawieniem celów programu edukacyjnego oraz oczekiwań wobec naszych interesariuszy.

Szkolenie poprowadzili:

Mariusz Turek – trener i coach kompetencji społecznych  http://mariuszturek.pl/

Opowiadał o tym jak współpracować z grupą młodych osób, na co zwracać uwagę, jak reagować na trudne pytania i sytuacje, jak zachęcać do współpracy, używać otwartego i pozytywnego języka komunikacji. Nawiązał do scenariuszy zajęć, z których nasi wolontariusze będą korzystać i dał praktyczne wskazówki jak poprowadzić zajęcia, żeby było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, ale również i dla naszych wolontariuszy.

Jarosław Szulski – doświadczony nauczyciel i wychowawca w warszawskim Reytanie, współpracownik Jacka Santorskiego w grupie firm doradczych Values http://www.szulski.pl/o_autorze Podzielił się wiedzą i doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

Dziękujemy prowadzącym i uczestnikom! Pierwsze zajęcia w szkołach odbędą się już niedługo, trzymamy kciuki, a kolejne szkolenie już niedługo 🙂