ANG Spółdzielnia trzeci rok z rzędu Najlepszym Pracodawcą AON Hewitt

NATALIA CIECIÓRA PAŹDZIERNIK 2017

Już po raz trzeci ANG Spółdzielnia została laureatem programu dla Najlepszych Pracodawców, organizowanego przez Aon Hewitt. Tytuł ten przyznawany jest firmom, które budują angażujące miejsce pracy i zdobywają przewagę konkurencyjną dzięki swoim pracownikom.

Wyniki ogłoszono podczas Gali Najlepszych Pracodawców 25 października br. ANG Spółdzielnia zdobyła tytuł Najlepszego Pracodawcy, dzięki podejmowaniu działań, których celem jest wzrost zaangażowania i satysfakcji współpracowników, co przekłada się na coraz lepsze wyniki biznesowe.

Po raz kolejny, dzięki przeprowadzeniu badania wśród naszych współpracowników, przekonaliśmy się, że stworzyliśmy nie tylko dobrze funkcjonującą biznesowo organizację, ale i bardzo dobre miejsce pracy. To szalenie istotne, żeby nasz współpracownik czuł się w firmie ważny, współodpowiedzialny i współstanowiący, zależy nam bowiem na stworzeniu wspólnoty, która będzie chciała realizować te same cele. Nasza firma od początku powstania angażuje się w wyzwania społeczne i przestrzega standardów odpowiedzialnego biznesu. U podstaw naszego sukcesu leży zaangażowanie i odpowiedzialność członków społeczności spółdzielni za sprawy wspólne. Co prawda tytuł ten mówi o najlepszym pracodawcy, ale nagroda należy się przede wszystkim naszym współpracownikom. Wszyscy jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i bardzo za nie dziękujemy – mówi Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni.

W programie przebadano 119 firm i wyłoniono 18 laureatów. Poza ANG Spółdzielnią, wśród zwycięzców znaleźli się m.in.: mFaktoring S.A., Nutricia Polska Dywizja Żywności dla Dzieci, Grupa Pracuj oraz Warsaw Marriott Hotel.

Zaangażowany zespół siłą firmy

Program skierowany jest do firm, które stwarzają swoim pracownikom odpowiednie środowisko pracy, aby mogli swobodnie się rozwijać. Dzięki temu osiągają dobre wyniki finansowe. Takie firmy stawiają  na silne, a zarazem angażujące przywództwo, zaangażowanie pracowników, wiarygodną markę pracodawcy i kulturę wysokich wyników.

Według Aon Hewitt, zaangażowany pracownik to taki, który mówi pozytywnie o swojej firmie,  jest jej ambasadorem, wypowiada się pozytywnie na jej temat do klientów, znajomych oraz współpracowników, wiąże swoją przyszłość zawodową z firmą i rzadko myśli o odejściu oraz działa na rzecz firmy i czuje się motywowany do dawania z siebie więcej niż definiuje to zakres obowiązków.

Pracownicy oceniają swoich pracodawców

O wiarygodności rankingu świadczy przede wszystkim fakt, że to pracownicy oceniają swoją firmę. Tytuł Najlepszego Pracodawcy mogą otrzymać firmy, które zatrudniają minimum 50 pełnoetatowych pracowników i są obecne na polskim rynku minimum 3 lata. W badaniu muszą wziąć udział wszyscy pracownicy danej firmy, a jego wyniki ustalane są zgodnie z metodologią badawczą Aon Hewitt.

Aon Hewitt od ponad 20 lat bada zaangażowanie pracowników na świecie, przyznając im tytuł Aon Best Employers. Program Najlepsi Pracodawcy to również największe i najbardziej kompleksowe badanie i diagnoza organizacji pod kątem zaangażowania pracowników w Polsce. Dotąd w badaniu wypowiedziało się już ponad 400 tysięcy pracowników i ponad 4 tysiące przedstawicieli kadry zarządzającej.

O ANG Spółdzielni

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje prawie 600 osób, w tym blisko 250 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.

 

 

Często zadawane pytania