ANG Spółdzielnia Gazelą Biznesu już po raz trzeci:)

NATALIA CIECIÓRA STYCZEŃ 2018

ANG Spółdzielnia znalazła się wśród wyróżnionych przez Puls Biznesu firm w 18. już rankingu Gazele Biznesu. W stosunku do roku poprzedniego, zanotowała awans o ponad 1000 pozycji, plasując się na 552 miejscu. W województwie mazowieckim Spółdzielnia zajęła 152. miejsce na 1041 wyróżnionych firm.

Gazele Biznesu to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. W tegorocznej, 18. już edycji rankingu wyróżniono 4362 firmy w całej Polsce, wśród nich, na 552. miejscu znalazła się ANG Spółdzielnia.

– To już trzecie z rzędu wyróżnienie dla ANG Spółdzielni w tym ważnym biznesowo rankingu. To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że przyjęty przez nas pomysł na prowadzenie firmy w sposób odpowiedzialny, z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, może przynosić także bardzo dobre wyniki finansowe. Jesteśmy żywym dowodem na to, że prowadząc biznes nie trzeba zapominać o wartościach, żeby osiągnąć sukces. Jednak tego sukcesu nie odnieślibyśmy, gdyby nie ludzie związani ze Spółdzielnią, dlatego dziękuję wszystkim partnerom, klientom, koleżankom i kolegom w firmie – przyjaciołom ANG  – mówi Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni.

O tytuł Gazeli Biznesu 2017 mogła ubiegać się firma, która rozpoczęła działalność przed 2014 r. i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś. Poza tym w 2014 r. jej przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych, a w latach 2014-2016 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotowała straty. Aby wziąć udział w konkursie, niezbędne jest także udostępnienie wyników finansowych, co ANG Spółdzielnia robi regularnie, ze względu na strategię transparentnego prowadzenia działalności gospodarczej. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.

Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 700 osób, w tym blisko 250 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.
 
ANG Spółdzielnia Gazelą Biznesu już po raz trzeci