Współtworzymy Radę Odpowiedzialnego Przywództwa

MAGDALENA MITRASZEWSKA KWIECIEŃ 2018

Podczas siódmych Targów CSR, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaproponowało liderom  firm udział w nowym projekcie – Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa. Jedną z osób zaangażowanych w prace Rady jest Artur Nowak – Gocławski. Celem projektu jest zmiana nastawienia polskich przedsiębiorstw do działań CSR, dzięki zaangażowaniu liderów organizacji, jej członków zarządu.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przyświeca idea promowania odpowiedzialności społecznej biznesu poprzez zaangażowanie przedsiębiorstw, które skutecznie realizują praktyki CSR.  Powołanie Rady Odpowiedzialnego Przywództwa ma pomóc w osiągnięciu tego celu poprzez zaangażowanie szefów, prezesów firm, w których CSR jest integralną częścią działalności przedsiębiorstwa i dotyczy wszystkich jej aspektów. Nasza Spółdzielnia jest jedną z takich firm.

– Członkostwo w Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa to ogromna przyjemność i okazja, by zarówno nauczyć się czegoś nowego, jak i podzielić swoim doświadczeniem z koleżankami i kolegami z firm, dla których odpowiedzialność w biznesie jest ważna. Będziemy wspólnie starali się jak najlepiej spełnić powierzoną nam misję, związaną z promowaniem strategicznego, autentycznego i głębokiego podejścia do zagadnień biznesu zrównoważonego i zaangażowanego społecznie – mówi Artur Nowak – Gocławski.

Członkostwo w projekcie Rady Odpowiedzialnego Przywództwa zaproponowano reprezentantom wybranych firm podczas 7. Targów CSR, które odbyły się 12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wśród firm, których szefowie włączyli się w inicjatywę, oprócz nas znalazły się m.in.: Amica, Velux Polska, Jeronimo Martins, Carrefour, ABC- Czepczyński, Aasa Polska, Bigram, Deloitte i Siemens Polska.