FinAi i ANG Spółdzielnia partnerami strategicznymi

AGATA SAPIŃSKA CZERWIEC 2018

FinAi i ANG Spółdzielnia rozpoczęły długofalową współpracę, której celem jest wdrażanie najlepszych praktyk w branży pośrednictwa kredytowego. Nawiązanie strategicznego partnerstwa wpisuje się
w misję obu firm, która zakłada kierowanie się zasadami odpowiedzialnej sprzedaży i oferowanie produktów dopasowanych do rzeczywistych potrzeb i możliwości klientów.

Współpraca pomiędzy FinAi i ANG Spółdzielnia będzie przebiegać na kilku polach. ANG Spółdzielnia, jako pośrednik finansowy, otrzyma dostęp do platformy kredytowej FinAi, która umożliwi klientom ANG uzyskanie kredytu bankowego w ramach procesu FinAi i w 100 proc. przez internet – od weryfikacji klienta przez wybór realnych ofert przygotowanych w oparciu o jego zdolność kredytową aż do podpisania umowy online z bankiem. W efekcie eksperci ANG Spółdzielni będą mieli do dyspozycji najnowocześniejsze narzędzie, które przyspieszy i ułatwi proces sprzedaży produktów kredytowych zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi. Z kolei banki obecne na platformie FinAi zyskają możliwość dotarcia z kredytem gotówkowym do szerokiej grupy klientów ANG Spółdzielni obsługiwanych w kanale fizycznym.

Uważnie obserwujemy zmiany, jakie zachodzą na rynku pośrednictwa finansowego w wyniku rozwoju nowoczesnych technologii. Jesteśmy otwarci na partnerstwa z fintechami, które pozwolą nam na utrzymanie konkurencyjności przy zachowaniu naszej misji, która mówi, że jesteśmy po to by dostarczać klientom usługi finansowe, które są im potrzebne, które rozumieją, za godziwą ceną i na które ich stać – mówi Artur Nowak – Gocławski, z ANG Spółdzielni. Przykładem takiego partnerstwa jest nasza współpraca z FinAi. Wierzę, że oprócz dostępu do innowacyjnych narzędzi pozwoli nam ona wypracować wspólnie rozwiązania, które wpłyną pozytywnie na rynek pośrednictwa finansowego – dodaje Artur Nowak – Gocławski.

Nawiązanie współpracy z doświadczonym i rzetelnym partnerem, jakim jest ANG Spółdzielnia, jest elementem realizacji strategii FinAi, która zakłada współpracę z wiodącymi podmiotami z branży finansowej – mówi Rafał Czernik, prezes FinAi. – Nie mam wątpliwości, że nasze partnerstwo będzie stanowiło ważny krok w kierunku podniesienia standardów sprzedaży produktów finansowych z korzyścią zarówno dla klientów, jak i banków.

Wspólnym celem FinAi i ANG Spółdzielnia jest budowa zaufania do branży finansowej i realizacja społecznej roli, jaką do spełnienia mają instytucje finansowe, szczególnie w aspekcie odpowiedzialnej sprzedaży.

ANG Spółdzielnia to powstała w 2010 r., profesjonalna, ogólnopolska organizacja pośrednictwa finansowego. Firma zatrudnia ponad 700 ekspertów i specjalizuje się w pośrednictwie kredytowym. ANG Spółdzielnia współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi instytucjami finansowymi w Polsce. Firma była wielokrotnie nagradzana za działania etyczne, promowanie odpowiedzialnej sprzedaży produktów finansowych i zaangażowanie w sprawy wspólne. W 2017 r. za pośrednictwem ANG Spółdzielnia udzielono ponad 2,3 mld zł kredytów detalicznych.

FinAi to założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży finansowej. Firma zatrudnia
50 ekspertów z obszarów bankowości, IT, Data Science oraz komunikacji marketingowej. FinAi jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Inwestorem jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena. Firma otrzymała 7,3 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt stworzenia modelu ryzyka kredytowego z wykorzystaniem alternatywnych źródeł danych. W czerwcu 2018 r. FinAi uruchomił pierwszą niezależną platformę kredytową w Polsce –https://sklep.finai.pl. Do 2020 r. firma planuje udzielić za pośrednictwem platformy kredytów o wartości 1 mld zł.