Czwarta Gazela Biznesu dla ANG Spółdzielni

MAJA ZDROJEWSKA STYCZEŃ 2019

ANG Spółdzielnia po raz kolejny została wyróżniona w prestiżowym rankingu Gazele Biznesu. Dzięki dobrym wynikom finansowym, Spółdzielnia czwarty raz z rzędu znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Czwarta Gazela Biznesu dla ANG Spółdzielni

Gazele Biznesu to najpopularniejszy i najstarszy ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce, przygotowywany od 2000 r. przez „Puls Biznesu”. W tegorocznej edycji wyróżnionych zostało aż 4499 firm, wśród nich – na 719. miejscu uplasowała się ANG Spółdzielnia. O wyniku zadecydował 164% wzrost przychodów Spółdzielni w latach 2015 – 2017.

To już czwarte wyróżnienie dla ANG Spółdzielni w tym prestiżowym rankingu, niezmiennie bardzo dla nas ważne. Ogromnie cieszy nas fakt, że działając odpowiedzialnie, zgodnie z etyką i zasadami zrównoważonego rozwoju, można osiągać bardzo dobre wyniki finansowe. Działamy w branży, która narażona jest na pokusę szybkiego zysku, często kosztem klienta. Nasze wysokie miejsce w rankingu jest dowodem na to, że osiągnięcie sukcesu w biznesie nie musi i nigdy nie powinno wiązać się z rezygnacją z zasad etycznych i odpowiedzialności za drugiego człowieka – mówi Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni.

O tytuł Gazeli Biznesu 2018 mogła ubiegać się firma, która rozpoczęła działalność przed 2015 r. i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś. Poza tym, w 2015 r. jej przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych, a w latach 2015-2017 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży oraz ani razu nie odnotowała straty. Niezbędne jest także udostępnienie wyników finansowych, co ANG Spółdzielnia robi regularnie, ze względu na strategię transparentnego prowadzenia działalności gospodarczej. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.

O ANG Spółdzielni

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 800 osób, w tym ponad 250 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.