Komunikat zarządu do społeczności ANG w związku z bieżącą sytuacją

AGATA SAPIŃSKA PAŹDZIERNIK 2020

Kochani, koleżanki, koledzy, przyjaciele,

ANG jest firmą, której zależy. Firmą, która, jeżeli coś ją dotknie to reaguje. Jest żywa. Tacy jesteśmy od 10 lat. Żywa dzięki Wam, powstała dla Was, dla nas. To do czego zawsze Was namawialiśmy to zaangażowanie. W sprawy organizacji, w sprawy społeczne, ochrony środowiska. Jesteśmy tu po to by zarabiać na utrzymanie swoje, naszych bliskich ale też by być częścią czegoś większego, czegoś co stanowi dobro wspólne. Wśród tego co wielkie, znajdziecie prawo do wolności, prawo człowieka do godnego, bezpiecznego życia, szacunek, równość, różnorodność.

Jesteśmy firmą, która jest BCorp’em. Firmą dobrą dla świata. Tak mówią o tym członkowie społeczności najlepszych firm na świecie. To zobowiązuje.
W tych trudnych czasach wspieramy Was i będziemy wspierać byśmy przeszli razem pandemię ograniczając cierpienie i straty. I będziemy też wspierać Was w Waszym zaangażowaniu w budowanie świata, który jest dobry
dla Was i Waszych rodzin.

Uważam, że to czego jesteśmy dzisiaj świadkami w Polsce, dotknięcia tak ważnej dla ludzi sprawy jak kwestia ochrony życia poczętego w tak nieodpowiedzialny sposób i w tak niewłaściwym momencie jest nieakceptowalne. Nie czas i nie miejsce na tę dyskusję. Kruchy kompromis aborcyjny powinien być dyskutowany w wielkim poczuciu szacunku do kobiet, obojga rodziców, w czasach pozwalających na bezpieczną, włączającą dyskusję. Każdy z Was ma swój wzorzec wartości i szanuję każdy z nich. Zawsze bardzo uważnie podchodziliśmy jako ANG do spraw polityki, wartości, różnorodności, stąpaliśmy po nich jak po kruchym lodzie, by nie zranić Waszych serc. Jesteśmy dojrzałą i doświadczoną organizacją.

Niestety sposób działania państwa dzisiaj nie pozwala na akceptację. Nie można pogodzić się z rozpętaniem piekła emocji nas wszystkich w czasie kiedy nasi przyjaciele chorują, cierpią, umierają, kiedy tracą swoje firmy.
To jest okrutne.

Dzisiaj powinniśmy całą swoją energię poświęcić na walkę z pandemią a nie ze sobą.

W imieniu zarządu wyrażam sprzeciw wobec tego co się dzieje w polityce. To jest czas, w którym szczególnie powinniśmy być aktywnymi obywatelami, w duchu porozumienia, szacunku do drugiego człowieka. Aktywnymi i niebojącymi się wyrazić swoje zdanie. To jest ten czas. To nie kwestia postawienia się po stronie życia lub przeciw. To jest niezgoda i refleksja, że nie tak powinno działać państwo, występujące w naszym imieniu. Proszę Was o rozwagę, o szukanie porozumienia i zgody w tej debacie. To jest prośba o miłość i mądrość.

Pamiętajcie, że możecie liczyć na naszą pomoc, jeżeli będziecie jej potrzebować.
Jako zarząd jesteśmy z Wamii dla Was, wszystkich.

W imieniu zarządu, Artur Nowak-Gocławski