Długoterminowa współpraca Grupy ANG oraz polskiego oddziału Ikano Banku

ANG LISTOPAD 2020

Grupa ANG rozpoczęła długoterminową współpracę z Ikano Bank Oddział w Polsce w zakresie oferowania nowego kredytu gotówkowego na prostych zasadach. Obie firmy kierują się zasadami odpowiedzialnej sprzedaży. Polega ona przede wszystkim na proponowaniu klientom tylko tych produktów, które rozumieją i które są dopasowane do ich rzeczywistych potrzeb oraz możliwości. Warto podkreślić, że polski oddział Ikano Banku od wielu lat wspiera Grupę ANG w budowaniu zaufania do branży finansowej, m.in. podczas corocznych Konferencji Nienieodpowiedzialni.

Dotychczas Ikano Bank Oddział w Polsce oferował kredyt ratalny, kredyt na fotowoltaikę i kartę kredytową w polskich sklepach IKEA. W 2020 roku wprowadził na rynek nowy produkt – prosty i bezpieczny kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Nawiązanie partnerstwa z Grupą ANG oznacza stworzenie nowego kanału sprzedaży. Jest on niezbędny, żeby dotrzeć do tych klientów, którzy potrzebują gotówki na inny cel, niż wyposażenie domu czy fotowoltaika oraz którym zależy na wygodzie wnioskowania o kredyt, a także zdalnym zawarciu umowy. Warto podkreślić, że na każdym etapie ubiegania się o kredyt gotówkowy klient może skorzystać z bezpłatnej konsultacji ekspertów Grupy ANG. 

– Grupę ANG oraz Ikano Bank Oddział w Polsce łączy nie tylko współpraca w zakresie oferty produktowej, ale także podobne wartości. Mowa o oferowaniu produktów finansowych na jasnych zasadach i stawianiu na pierwszym miejscu dobra klienta. W praktyce oznacza to, że warunki przyznawania i finansowania kredytu mają być dla niego proste i zrozumiałe, a jego czas i potrzeby uszanowane – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG. 

– Głównym celem, jaki stawiają sobie obie firmy, jest budowanie zaufania do branży finansowej poprzez odpowiedzialną sprzedaż i uczciwe zasady kredytowania. Ten cel jest dla nas szczególnie ważny przy wprowadzaniu nowego produktu, czyli kredytu gotówkowego, którego proces został pomyślany tak, aby celnie trafiać w potrzeby klientów niezależnie od zasobności ich portfela – podkreślił Sylwester Pedowicz, Dyrektor polskiego oddziału Ikano Banku. 

Grupa ANG S.A. (dawniej ANG spółdzielnia) to firma pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego, którą tworzy ponad 350 akcjonariuszek i akcjonariuszy oraz ponad 900 ekspertek i ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych z całej Polski. Jako jedyna z branży finansowej posiada prestiżowy certyfikat B Corp, który jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych norm społecznych i środowiskowych. Tym samym Grupa ANG znalazła się na liście firm uznawanych za najlepsze dla świata. Firma nie akceptuje missellingu, czyli sprzedaży klientom usług lub produktów, których nie potrzebują, nie rozumieją, na który ich nie stać lub za niegodziwą cenę. Od lat też angażuje się w pracę nad budowaniem zaufania społecznego do branży finansowej, edukację i przedsiębiorczość. Firma powstała w 2010 roku w formule spółdzielni (ANG Spółdzielnia) jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. W październiku 2020 w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowana została Grupa ANG Spółka Akcyjna. 

Ikano Bank to szwedzki bank należący do Grupy Ikano, która do 1988 roku była częścią IKEA. Jego misją jest „Ułatwianie codziennego życia wielu ludzi, żeby mogli skupić się na tym, co naprawdę ważne”, dlatego proponowane przez bank rozwiązania wyróżniają się prostotą i wygodą. Polski oddział Ikano Banku powstał w 2010 roku i od początku dba o budowanie dobrych i długotrwałych relacji z Klientami i Partnerami. Oferuje trzy produkty dostępne w IKEA: kredyt ratalny, kartę kredytową i kredyt na fotowoltaikę. W 2020 roku wprowadził na rynek kredyt gotówkowy na dowolny cel.