> Uncategorized > Rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów w drugim kwartale

Rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów w drugim kwartale

Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG

Łączna wartość kredytów hipotecznych i kredytów gotówkowych udzielonych w II kwartale br. przy wsparciu naszych ekspertów kredytowych wyniosła blisko 2 mld zł. W stosunku do pierwszego kwartału tego roku, zanotowaliśmy 26,5 proc wzrost ze sprzedaży kredytów hipotecznych i o 32,9 proc. wzrost ze sprzedaży kredytów gotówkowych. Z wynikami za drugi kwartał zajmujemy trzecie miejsce wśród pośredników finansowych.

Kolejny raz Grupa ANG odnotowała rekordowe wyniki ze sprzedaży kredytów, zarówno hipotecznych, jak i gotówkowych. Wolumen kredytów hipotecznych w II kwartale br. udzielonych za naszym pośrednictwem wyniósł 1,87 mld zł, to daje 26,5 proc. wzrost względem kwartału pierwszego. Sprzedaż kredytów gotówkowych w II kwartale wyniosła 53,17 mln zł, co oznacza 32,9 proc. wzrost względem pierwszego kwartału tego roku.

Grupa ANG z osiągniętymi wynikami zajmuje 3. miejsce wśród pośredników finansowych. Pierwsze dwa miejsca zajmują spółki zrzeszone w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

„Jak pokazują dane rynkowe pomimo wzrostu cen nieruchomości, popyt na nie wciąż nie słabnie. Tym samym boom na rynku nieruchomości wyraźnie przekłada się na popyt na produkty finansowe. To z kolei znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych banków, ale także pośredników finansowych, do których czołówki należy nasza firma. Wyraźnie widzimy też, że osoby chcące kupić wymarzone M lub też traktujące zakup nieruchomości jako element inwestycji czy dywersyfikowania portfela coraz częściej sięgają po wsparcie naszych ekspertów finansowych. Cenią ich za jakość obsługi, wiedzę i pomoc w doborze najlepszego produktu finansowego, czyli za wszystko to, co składa się na odpowiedzialną sprzedaż i odpowiedzialne finanse” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG.

„Bez wątpienia poza popytem na nieruchomości, wpływ na osiągnięty przez nas wynik ma również skuteczność naszych ekspertów kredytowych. Jak wynika z analiz jednego z największych banków, z którym współpracujemy, aż 80 proc. wniosków, złożonych za naszym pośrednictwem, otrzymuje pozytywną decyzję kredytową – średnia dla pośredników, z którymi współpracują wynosi 77 proc. Dodatkowo aż 59 proc. wniosków ww. banku jest zakończona umową, tu średnia to 54 proc.” – dodaje Prezes Grupy ANG.

W pierwszej połowie 2021 roku Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

Grupa ANG Liderem Społecznej Odpowiedzialności

Miło nam poinformować, że wczoraj otrzymaliśmy wyróżnienie Lider Społecznej Odpowiedzialności 🏆przyznawane w ramach konkursu „Diamenty Sustainable Economy” podczas VII edycji Sustainable Czytaj więcej

Raport zrównoważonego rozwoju ANG za 2020 r.

Już jest dostępny nasz 8. raport zrównoważonego rozwoju za 2020 r., który zatytułowaliśmy „Wśród Najlepszych dla Świata”, czym nawiązujemy do Czytaj więcej

Grupa ANG z porównywarką gotówkową

Eksperci kredytowo-gotówkowi współpracujący z Grupą ANG mają do dyspozycji kolejne nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić im przygotowywanie ofert. Poza porównywarką Czytaj więcej

Jesteśmy na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie

21 września br. zostały ogłoszone europejskie wyniki konkursu Great Place To Work. Grupa ANG znalazła się na liście 150 Najlepszych Czytaj więcej