Jesteśmy na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie

EDYTA MISZCZUK WRZESIEŃ 2021

21 września br. zostały ogłoszone europejskie wyniki konkursu Great Place To Work. Grupa ANG znalazła się na liście 150 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie i jest jedną z czternastu firm z Polski, w tym tylko jedną z branży finansowej.


Tegoroczny ranking Najlepszych Miejsc Pracy w Europie powstał w oparciu o analizę badań ankietowych, w których wzięło udział blisko 600 tysięcy pracowników z 1545 organizacji z całej Europy.

„Znalezienie się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie jest swoistą nagrodą za nasze działania w wyniku, których dziś Grupa ANG jest spółką pracowniczą. Tym bardziej cieszymy się z niej, bo jest ona odzwierciedleniem tego, jak oceniają nasze starania współpracownicy, którzy wyrazili swoją opinię biorąc udział w anonimowym badaniu Great Place to Work®. Mam na myśli starania i działania, które w dużej mierze sprowadzają się do tego, by mając na uwadze dobro klienta, tworzyć miejsce pracy, w którym ludzie będą czuli się współodpowiedzialni za firmę, będą współdecydować o jej rozwoju, gdzie nie ma planów sprzedażowych, co za tym idzie – będą traktować Grupę ANG jako źródło rozwoju osobistego. Dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że jesteśmy miejscem, gdzie można spełniać się zawodowo, czerpać radość i satysfakcję z bycia częścią społeczności ANG” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG.

150 firm z Europy, z czego 14 z Polski
W pełnej klasyfikacji Polska ze swoimi czternastoma laureatami plasuje się na równi z takimi krajami, jak Austria i Finlandia. Najwięcej firm na tegorocznej liście pochodzi z Wielkiej Brytanii (26 firm). Kolejne miejsca zajmują: Włochy i Francja (po 20 firm) oraz Turcja (18 firm).


„By znaleźć się wśród laureatów tegorocznej listy Europe’s Best Workplaces każda ze 150 firm musiała osiągnąć wysoką pozycję na liście Great Place to Work® w swoim kraju. Fakt, że Grupa ANG znalazła się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie i jest jednym z trzech polskich laureatów w kategorii dużych firm dowodzi, że w sposobie traktowania swoich pracowników i współpracowników może być inspiracją i wzorem dla spółek nie tylko na krajowym rynku, ale także europejskim, zarówno z sektora finansowego, jak i z innych branż” – powiedziała Maria Zakrzewski, prezes Great Place to Work® Polska.

Tylko 13 proc. firm z branży finansowej
Wśród tegorocznych zwycięzców najliczniejszą grupę spośród 150 spółek stanowią firmy informatyczne, jest ich aż 32 proc. Na drugiej pozycji z wynikiem 14 proc. znalazły się firmy z sektora usług profesjonalnych. Firmy z branży finansowej (usługi i ubezpieczenia) stanowią 13 proc. całości, a reprezentujące produkcję to 8 proc. Grupa ANG jest jedyną firmą z Polski z branży finansowej, która znalazła się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie.

W pierwszej połowie 2021 roku Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników i pracowników centrali. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.
Lista dostępna jest tutaj.

Często zadawane pytania