Czym właściwie jest kredyt bez prowizji i czy warto z niego skorzystać?

EDYTA MISZCZUK LISTOPAD 2021

Kredyt gotówkowy to jeden z bardziej popularnych produktów finansowych, bo uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel konsumpcyjny. Może to być na przykład wycieczka zagraniczna, zakup samochodu, ale także remont mieszkania i zakup nowych sprzętów. Wszystko zależy od tego, czego w danym momencie potrzebujemy, ale także jakie marzenie chcemy spełnić dzięki środkom uzyskanym z kredytu gotówkowego. Szczególnie że na rynku dostępne są oferty kredytu gotówkowego bez prowizji. Czy zawsze są one najbardziej korzystne?

Zacznijmy od tego, co to znaczy, że kredyt gotówkowy jest bez prowizji. Otóż warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy bez prowizji to kredyt, w którym bank nie pobiera opłaty za udzielenie kredytu. Niemniej kredyt gotówkowy bez prowizji jest zwykle ofertą promocyjną.

Wróćmy do kredytu gotówkowego bez prowizji. Otóż na rynku bywają także promocje na kredyt gotówkowy z prowizją zero złotych, gdzie jest on połączony z innymi produktami finansowymi. I tak na przykład prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego nie zapłacą ci, którzy skorzystają z dodatkowych produktów oferowanych przez bank. Tym dodatkowym produktem może być np. ubezpieczenie. Na rynku są także oferty kredytu gotówkowego za 0 zł bez dodatkowych produktów, ale też takie, gdzie klient sam decyduje, czy skorzysta z opcji dodatkowych czy nie. Dlatego też rozglądając się za kredytem gotówkowym warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego Grupy ANG, bo ma on wiedzę i dostęp do bieżących ofert w zakresie kredytów gotówkowych bez prowizji.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Prowizja za udzielenie kredytu co to takiego?

„Prowizja za udzielenie kredytu to opłata, którą bank nalicza za udzielenie finansowania. W zależności od dostępnych na rynku ofert, może ona wynosić 0 zł lub sięgać nawet 36 proc. Prowizja najczęściej przedstawiana jest w procentach a jej wysokość różni się w zależności od banku i dostępnych promocji, ale też może być ustalana indywidualnie. Warto wiedzieć, że prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego naliczana jest jednorazowo i w większości przypadków jest kredytowana przez bank. Może być też tak, że klient sam decyduje czy kwota ma być kredytowana czy też sam ją zapłaci przy wypłacaniu kredytu” – wyjaśnia Grzegorz Pacuk z zespołu wsparcia ekspertów – kredyty gotówkowe.

Oferta kredytu gotówkowego bez prowizji czy też określana mianem z prowizją zero złotych wcale nie musi być dla nas korzystniejsza od tej, która ową prowizję zawiera. Może to wynikać z tego, że na końcowy koszt kredytu gotówkowego mają także wpływ inne elementy. Do tego istotna jest także wysokość kredytu, który chcemy zaciągnąć oraz nasza dobra zdolność kredytowa. Dlatego też analizując oferty kredytów gotówkowych bez prowizji warto zwrócić uwagę tak szereg elementów, w tym RRSO. Warto też skorzystać z pomocy eksperta finansowego Grupy ANG, który podpowie, jaki kredyt gotówkowy bez prowizji będzie najlepszy dla nas.

„Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego to tylko jeden z elementów pływających na koszt tego produktu finansowego. Dlatego też wybierając kredyt gotówkowy, który ma być najlepszy dla nas, warto spojrzeć na szereg elementów, które wpływają na to, ile ostatecznie ten kredyt będzie nas kosztował. Stąd też, jeśli sami nie mamy wystarczającej wiedzy finansowej lub nie czujemy się pewnie w świecie finansów cenne mogą okazać się wskazówki i podpowiedzi eksperta finansowego Grupy ANG” – podpowiada Grzegorz Pacuk.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe przy kredycie gotówkowym bez prowizji?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowe, niemniej banki oferują je jako zabezpieczenie spłaty zobowiązania. W ten sposób chcą zabezpieczyć każdą ze stron na wypadek śmierci kredytobiorcy czy innych zdarzeń losowych. Bywa, że klient, który zdecyduje się na kredyt gotówkowy bez prowizji wraz z ubezpieczeniem może otrzymać atrakcyjniejsze warunki kredytowe” – wyjaśnia Grzegorz Pacuk z Grupy ANG.

Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe przy kredycie gotówkowym bez prowizji?

Czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego?

Jeśli nie mamy wystarczających środków by zapłacić za wesele, ale także remont mieszkania lub domy, zakup nowych sprzętów czy mebli do kuchni, kupno samochodu czy też nowego sprzętu komputerowy albo obóz narciarski – kredyt gotówkowy bez prowizji wydaje się idealnym rozwiązaniem. Decyzja kredytowa wydawana jest w 2 godziny. Niemniej by tak się stało, powinniśmy spełniać konkretne wymagania stawiane przez bank. Jakie – tu warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego Grupy ANG. Spotkanie z nim można umówić tutaj.

Często zadawane pytania