Grupa ANG z porównywarką fotowoltaiczną

EDYTA MISZCZUK GRUDZIEŃ 2021

Cyfrowe ANG powiększyło się o kolejne narzędzie ułatwiające pracę ekspertom kredytowo-ubezpieczeniowym. Jest nim porównywarka fotowoltaiczna, która od pomysłu przez wykonanie po wdrożenie powstała w strukturach firmy. Grupa ANG jest jedyną firmą pośrednictwa finansowego, która przygotowała takie narzędzie dla swoich ekspertów.

Fotowoltaika jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w Polsce. To z jednej strony wynik sukcesywnie rosnących cen energii, które motywują przedsiębiorców i właścicieli gospodarstw domowych do uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu. Z drugiej, efekt rozwoju energetyki słonecznej i szeregu programów z dotacjami dotyczącymi zielonej energii. Nie bez znaczenia jest także fakt, że na przestrzeni lat miały miejsce znaczące obniżki cen podzespołów fotowoltaicznych.

„Wiodącym obszarem naszej działalności są kredyty hipoteczne, którymi klienci finansują zakup mieszkania czy domu. Okazało się, że klienci, mając zaufanie do naszych ekspertów kredytowo-ubezpieczeniowych, poza wsparciem w uzyskaniu kredytu hipotecznego, zaczęli zgłaszać się do nich
z pytaniami o fotowoltaikę, prosząc o wskazanie najlepszej oferty dla nich. Dlatego też na przełomie 2020/2021 roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie fotowoltaiki do oferty, aby móc sprostać potrzebom naszych klientów. By tak się stało, zapewniliśmy ekspertom szereg szkoleń produktowych, żeby swoją ekspertyzą mogli podzielić się z klientami i pomóc w doborze najlepszego rozwiązania. Poszliśmy także o krok dalej” – mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Grupy ANG. „Naszym ekspertom udostępniliśmy porównywarkę fotowoltaiczną. Porównywarka powstała w ścisłej współpracy z ekspertami kredytowo-ubezpieczeniowymi, by w pełni odpowiadała na potrzeby klientów i samych ekspertów. To kolejny istotny krok w realizacji naszej strategii, która zakłada, że nowe technologie mają ułatwiać codzienne zadania i życie, bez szkody dla jej użytkowników. Chcemy być najlepsi dla świata, stąd też proponujemy produkty proekologiczne” – dodaje prezes Grupy ANG.

Praktyczne wsparcie klienta

Fotowoltaika to temat, który z pespektywy konsumentów budzi wiele pytań. Mowa zarówno o tym, z czego składa się instalacja fotowoltaiczna, gdzie, ile i jakie panele zainstalować, jak również czy można skorzystać z dofinansowania do zielonej energii i w jakiej wysokości. Oczywiście kluczowym pytaniem pozostaje to, ile cała instalacja będzie kosztować.

„Ekspert Grupy ANG, przygotowując ofertę z wykorzystaniem porównywarki fotowoltaicznej, dopasowuje ją do indywidualnej sytuacji klienta, czyli uwzględnia kierunek instalacji, zapotrzebowanie na moc” – wyjaśnia Jacek Górny, odpowiedzialny za ofertę fotowoltaiki w Grupie ANG. „Zestawienie ofert zawiera informacje takie jak: szacunkowa moc instalacji, roczna produkcja energii, cena instalacji, ulga termomodernizacyjna, liczba paneli, technologia ich wykonania czy informację o rodzaju inwertera. Oczywiście oferta zawiera również informację o cenie inwestycji, w tym np. wkładzie własnym i terminach płatności czy też wysokości dofinansowania z dostępnych programów” – wymienia Jacek Górny z Grupy ANG.

Cyfrowe ANG w parze z ekologią

Grupa ANG jest jednym z pierwszych pośredników kredytowo-ubezpieczeniowych, który do swojej oferty wprowadził sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Początkowo firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA, Sunday Polska, następnie dołączyły Helio Expert oraz SunRoof Technology.

„Porównywarka fotowoltaiczna jest kolejnym narzędziem na drodze rozwoju Cyfrowego ANG. Eksperci kredytowo-ubezpieczeniowi do swojej dyspozycji mają także porównywarkę gotówkową, hipoteczną, komunikacyjną oraz aplikację mobilną ANG AUTO. Jednocześnie nasz zespół IT pracuje nad kolejnymi usprawnieniami i narzędziami, które docelowo mają wspierać pracę ekspertów kredytowo-ubezpieczeniowych oraz pomóc klientom w uzyskaniu produktu finansowego, którego potrzebują, który rozumieją, na który ich stać i za godziwą cenę” – mówi Paweł Krawczyński, odpowiedzialny za wdrożenie porównywarki fotowoltaicznej w Grupie ANG.

Często zadawane pytania