Dziękujemy za pomoc i prosimy o więcej

EDYTA MISZCZUK MARZEC 2022

Blisko ponad 300 lokali mieszkalnych na terenie całej Polski, kilkadziesiąt osób, które są gotowe do odbierania obywateli Ukrainy z granicy, dziesiątki rodzin, które już znalazły mieszkanie.

Wraz z Fundacją Nienieodpowiedzialni już od pierwszego dnia wojny podjęliśmy działania związane z pomocą w przeciwdziałaniu tragedii humanitarnej w Ukrainie. Tworzymy bazę lokali mieszkaniowych, m. in. we współpracy z Nieruchomosci-online.pl oraz agentami nieruchomości biorącymi udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”, w których będą mogli zatrzymać się sąsiedzi z Ukrainy. Część z mieszkań przekazanych jest bezpłatnie, część kosztów Grupa ANG lub jej przyjaciele biorą na siebie. Lokale mieszkalne trafiają też do podopiecznych Fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, z którą współpracują i na której opiekę nad zgłaszającymi się do firmy uchodźcami oraz pomoc w zakresie organizacji zakupu żywotności i leków także może liczyć.

Organizujemy także zbiórkę ubrań i niezbędnych rzeczy, których potrzebują uchodźcy z Ukrain oraz transporty zarówno pod granicę na terenie Polski, jak i bezpośrednio do Ukrainy. Prowadzimy też zbiórki pieniędzy na zakupy leków, żywności oraz sfinansowania kosztów transportu z terenu Ukrainy.

Jak można przyłączyć do podejmowanych przez nas działań?

  • Dysponując tymczasowym lokum, można je zgłosić wypełniając ankietę: https://n-o.pl/pomoz-uciekajacym-z-Ukrainy.
  • Dysponując autem i chcąc pomóc w transporcie naszych ukraińskich przyjaciół w bezpieczne miejsce z przejścia granicznego (Dołhobyczów, Dorohusk, Zosin, Hrebenne, Korczowa, Medyka, itp.) zgłoś swoją gotowość https://n-o.pl/transport-dla-uciekajacych-z-Ukrainy.
  • Wpłacając środki na konto Fundacji Nienieodpowiedzialni: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Naszym współpracowników, przyjaciołom, klientom. W tym mrocznym czasie odpowiedzialności biznesu, człowieczeństwa i współczucia wyniesionych ponad własne sprawy potrzebujemy, by mieć światło nadziei. To czas solidaryzmu i myślenia kategoriami dobra wspólnego. Dziękuję wszystkim” – mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu ANG.”