Nasza Fundacja kupiła karetkę pogotowia ratowniczego

EDYTA MISZCZUK MARZEC 2022

Dzięki darczyńcom Fundacja Nienieodpowiedzialnych kupiła karetkę pogotowia ratunkowego. Karetka będzie użytkowana przez wolontariuszy – grupę lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek współpracujących między innymi z Fundacją Humanosh. Jej zakup został sfinansowany ze środków wpłaconych przez Aegon, Benefit Systems, Ikano Bank, Grupę ANG. Na konto Fundacji wpłynęły też środki od osób prywatnych.

Fundacja Nienieodpowiedzialnych, która blisko 10 lat temu powstała z inicjatywy Grupy ANG, już od pierwszego dnia wojny podjęła działania mające na celu przeciwdziałanie tragedii humanitarnej w Ukrainie. Wśród nich jest współpraca z Fundacją Humanosh. Rozpoczęła się ona od organizowania schronienia obywatelom Ukrainy w Polsce i transportu uchodźców z granicy w głąb kraju. Kolejnym krokiem jest użyczenie karetki pogotowia ratowniczego. Fundacja Humanosh, z racji swojego doświadczenia, będzie w stanie we współpracy z NNO optymalnie wykorzystać. 

„Wojna w Ukrainie dla nas Polaków oznacza potrzebę wielkiej solidarności i podjęcia konkretnych działań. Walka naszych sióstr i braci z Ukrainy to walka nie tylko o ich dom, ale również o nasz. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że dużo naszej energii spożytkujemy na wsparcie naszych ukraińskich przyjaciół. Nawet kosztem naszych codziennych obowiązków i z poważnym obciążeniem naszych budżetów. Dzięki wsparciu finansowemu naszych partnerów, firm i osób indywidualnych realizujemy kilka inicjatyw. W tym tygodniu sfinalizowaliśmy zakup karetki pogotowia ratunkowego. Dzięki temu wolontariusze (ratownicy medyczni i pielęgniarki, lekarze), współpracujący między innymi z Fundacją Humanosh, będą mogli organizować pomoc pacjentom z Ukrainy. Osobom, wymagającym pilnych operacji, przewlekle chorym oraz noworodkom i niemowlętom wymagającym inkubatora. Tym samym kolejni pacjenci będą mogli trafić do polskich placówek medycznych, gdzie zostanie im zapewniona bezpieczna hospitalizacja.” – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialnych.

Zakup karetki został sfinansowany ze środków wpłaconych na konto Fundacji Nienieodpowiedzialnych, dokonanych przez firmy: Aegon, Benefit Systems, Ikano Bank, Grupę ANG. W zbiórce środków na pomoc Ukrainie wzięły udział także osoby prywatne, w tym pracownicy i współpracownicy w/w firm.

Pomoc Ukrainie 

W pierwszej kolejności działania Fundacji Nienieodpowiedzialnych we współpracy ze współpracownikami i przyjaciółmi Grupy ANG skoncentrowane były na budowaniu bazy lokali mieszkaniowych, pokoi, domów. W projekt włączył się serwis Nieruchomosci-online.pl oraz agenci nieruchomości biorący udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”. Lokale mieszkalne trafiały m.in. do podopiecznych Fundacji Humanosh i Fundacji Nienieodpowiedzialnych. Wolontariusze zrzeszeni wokół NNO zaangażowali się w transport obywateli Ukrainy z przejść granicznych w głąb kraju. W ciągu 3 tygodni w bezpieczne miejsca trafiło prawie 1000 osób.

Pomóż pomagać

Fundacja Nienieodpowiedzialni pomaga również tym, którzy pozostali na terenie Ukrainy, szczególnie w obszarze walk. Cyklicznie organizuje dostawy z pomocą humanitarną do Kijowa. Każdy może wesprzeć działania fundacji wpłacając środki na jej konto: Alior Bank, 10 2490 0005 0000 4600 6940 2873 z dopiskiem „UKRAINA”.

Często zadawane pytania