Grupa ANG laureatem Diamentów Forbesa 2023

JOLANTA GRABOWSKA LUTY 2023

Diamenty Forbesa to doroczny ranking przedsiębiorstw organizowany przez redakcję magazynu Forbes oraz firmę Dun & Bradstreet. Ten prestiżowy tytuł otrzymują firmy, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Celem rankingu jest zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w danym regionie (podział według województw), które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.

Ranking wyłania firmy w trzech kategoriach, według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym:

  • firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł
  • firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł
  • firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa” 2023 zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy (łączy się metodę majątkową i dochodową). Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2017–2021 m.in. poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, nakłady na inwestycje, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy też brak negatywnych zdarzeń prawnych.


Tytuł Diament Forbesa 2023 jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce. Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym prestiżowym gronie. To wynik pracy wszystkich ekspertów Grupy ANG.