> > Kredyt hipoteczny – refinansowy

Kredyt hipoteczny – refinansowy

Kredyt refinansowy

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Hipoteczny kredyt refinansowy to kredyt przeznaczony na spłatę drogiego i niewygodnego kredytu mieszkaniowego, zaciągniętego w innym banku.

  Dzięki refinansowaniu kredytu mieszkaniowego możesz zyskać wolną gotówkę w najniższej cenie, jaką gwarantuje Ci kredyt hipoteczny. Możesz też przy okazji skonsolidować inne zobowiązania gotówkowe.

  Hipoteczny kredyt refinansowy krok po kroku

  1. Czy warto refinansować Twój kredyt?

  Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych jest dynamiczna, dlatego co kilka lat warto sprawdzić czy w innym banku nie uzyskamy kredytu na warunkach korzystniejszych od tych jakie mamy obecnie. Nie oznacza to jednak, że opłacalne jest refinansowanie każdego kredytu po upływie określonego czasu. Eksperci ANG pomogą Ci sprawdzić czy taka zmiana może przynieść korzyści dla Twojego budżetu.

  2. Zdolność

  Należy pamiętać, że każdy bank inaczej podchodzi do badania zdolności kredytowej. Czynnikami zmiennymi mogą być okres i źródło uzyskiwania dochodu, ale też sposób wyznaczania jego wysokości. Może się okazać, że masz zdolność kredytową w jednym banku, a w innym już nie. Ekspert ANG przeprowadzi wstępną analizę Twojej sytuacji finansowej i określi na jaki kredyt Cię stać oraz w jakim banku warto się o niego starać.

  3. Oferta

  Odnaleźć się w gąszczu ofert różnych banków i wybrać ten jeden kredyt refinansowy, idealnie dopasowany do naszych potrzeb, może być trudno. Zwłaszcza, że o atrakcyjności kredytu nie świadczy wyłącznie wysokość raty kredytowej. Ogromne znaczenie mają także dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu oraz produkty z nim powiązane (takie jak konto, ubezpieczenie, itp.), a także proces weryfikacji Twojego wniosku kredytowego. Ekspert ANG pomoże Ci wybrać taki kredyt, który rzeczywiście jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb.

  4. Wniosek kredytowy

  Dokumenty, które należy złożyć, aby uzyskać kredyt hipoteczny, mogą okazać się dla Ciebie wyzwaniem. Ekspert ANG pomoże Ci w wypełnieniu i skompletowaniu pełnej dokumentacji do banku.

  5. Decyzja kredytowa

  W decyzji banku zawarte są informacje o tym czy możesz otrzymać kredyt i na jakich warunkach, ale również jakie warunki musisz spełnić przed podpisaniem umowy. Ekspert ANG wyjaśni Ci treść decyzji kredytowej oraz pomoże w spełnieniu ustalonych przez bank warunków.

  6. Umowa kredytowa

  Hipoteczny kredyt refinansowy wymaga umowy, która zwiąże Cię z bankiem na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, dlatego niezmiernie ważne jest, aby jej zapisy były dla Ciebie zrozumiałe. Przed zawarciem umowy Ekspert ANG wyjaśni Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Pomoże Ci także w zorganizowaniu spotkania, na którym podpiszesz umowę.

  7. Wypłata kredytu

  Ostatnie kroki przed wypłatą kredytu polegają na dopełnieniu wielu formalności. Może to być złożenie w sądzie wniosku o wpis hipoteki czy podpisanie umowy cesji z ubezpieczenia nieruchomości. We wszystkim tym możesz oczywiście liczyć na pomoc Eksperta ANG.

  Pytania i odpowiedzi

  Kredytem konsolidacyjnym możesz spłacić niemalże każdy inny kredyt, natomiast kredyt refinansowy przeznaczony jest na spłatę innego kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe. Jako kredyt przeznaczony pośrednio na cele mieszkaniowe, kredyt refinansowy charakteryzuje się o wiele niższym oprocentowaniem, dostępnym dłuższym okresem kredytowania oraz wyższą kwotą kredytu niż kredyt konsolidacyjny.

  Tak. Kredyt refinansowy pozwala na uzyskanie dodatkowej gotówki. Co ważne, z jednej strony kwota ta zwykle jest ograniczona do 30% kwoty całego kredytu, a drugiej są to pieniądze, które możesz uzyskać na warunkach cenowych kredytu mieszkaniowego, czyli zdecydowanie taniej niż pożyczkę gotówkową czy nawet pożyczkę hipoteczną. Dodatkowe środki możesz również przeznaczyć na spłatę Twoich innych kredytów czy pożyczek.