> > Raport zrównoważonego rozwoju

Raport zrównoważonego rozwoju

Raport zintegrowany - Grupa ANG S.A.

Grupa ANG  jako jedyna w branży pośredników finansowych co roku wydaje raport zrównoważonego rozwoju, pokazujący w sposób zintegrowany naszą strategię, która łączy cele biznesowe i pozabiznesowe. Nasze raporty dotyczą istotnych kwestii dla organizacji i interesariuszy, są odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane przez naszych współpracowników, partnerów biznesowych, klientów, dostawców m.in. podczas spotkań dialogowych. Raportujemy w oparciu o międzynarodowe wytyczne GRI Standards.

Staramy się przekazać, co jest dla nas ważne nie tylko w biznesie, ale i w szerszej perspektywie – społecznej, etycznej, środowiskowej. Szczerze przedstawiamy też to, co nam się nie udało, jakie widzimy wyzwania i jakie mamy plany na przyszłość. Działamy w ten sposób, bo zależy nam na szczerej i transparentnej komunikacji z otoczeniem.

W sprawie raportu zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Nowak, CSR managerką w Grupie ANG: katarzyna.nowak@grupaang.pl.

Raport 2021

“Przed Burzą”

Oto nasz 9. raport zrównoważonego rozwoju. Niezmiennie pozostajemy jedynym pośrednikiem finansowym, który przygotowuje tego typu publikację szczerze dzieląc się z otoczeniem swoimi wynikami w obszarze finansowym i niefinansowym.

2021 rok obfitował w wiele wyzwań, w tym przyniósł nam kolejne fale pandemii, ale też dał poczucie powrotu do, z pewnością innej, normalności.

Raport dostępny jest tutaj -> https://raport2021.grupaang.pl

Raport 2020

“Wśród najlepszych dla świata”

Zapraszamy do zapoznania się z naszym 8. raportem zrównoważonego rozwoju za 2020 r., który zatytułowaliśmy „Wśród Najlepszych dla Świata”, czym nawiązujemy do tego, że w minionym roku otrzymaliśmy certyfikat B Corp i znaleźliśmy się na liście najlepszych firm dla świata.
Co zawiera raport? To bez wątpienia kopalnia wiedzy na temat naszej organizacji, tego jacy jesteśmy, na czym nam zależy i dokąd zmierzamy. Dzielimy się w nim informacjami na temat tego, jak wyglądało nasze przekształcenie czy też, jak poradziliśmy sobie z izolacją społeczną czy jakie kroki podjęliśmy.

Raport zrównoważonego rozwoju ANG za 2020 r. jest dostępny pod adresem https://raport2020.grupaang.pl

Raport 2019

“W zmianie”

Raport powstawał w trudnym dla wszystkich czasie pandemii, a my byliśmy zaangażowani w przygotowanie naszej organizacji do przekształcenia w spółkę akcyjną.
Jako ANG mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować naszą drogę, że to, co udało nam się zrobić w 2019 roku i przez poprzednie lata, pozwoliło na stworzenie wartościowej, pożytecznej i efektywnej firmy, przed którą wiele nowych możliwości.

Pełen raport ANG za 2019 r. jest dostępny pod adresem http://raport2019.grupaang.pl.

Raport 2018

“Dobry rok”

To był dla nas dobry rok. Dobry, ponieważ osiągnęliśmy przyzwoite wyniki biznesowe, spełniające nasze oczekiwania. Pisząc nasze, myślę o naszych członkiniach i członkach Spółdzielni, o naszych biznesowych partnerach, o naszej centrali. Wierzę, że nasze powodzenie ekonomiczne sprzyjało naszemu zaangażowaniu w dobro wspólne i znalazło też doceniony wymiar w naszej aktywności społecznej, w relacjach z naszymi społecznymi interesariuszami.

Pełen raport ANG za 2018 r. jest dostępny pod adresem http://raport2018.grupaang.pl. Wersja skrócona dostępna jest również w formie broszury.

Raport 2017

“Na służbie”

„Na służbie”, bo tak nazwaliśmy tegoroczny raport, jesteśmy w relacji z naszymi klientami, naszymi partnerami i współpracownikami. Powtarzamy jak mantrę, że „jesteśmy po to, by dostarczać naszym klientom produkty finansowe, których potrzebują, które rozumieją, za godziwą cenę i na które ich stać”. Wydaje się takie proste, a jest w rzeczywistości ogromnie trudne. Nie jesteśmy doskonałą organizacją, popełniamy błędy, wiele rzeczy nam się nie udało. Ale szczęśliwie dla nas w sprawach najważniejszych trzymamy kurs.

Pełen raport ANG za 2017 r. jest dostępny pod adresem http://raport2017.grupaang.pl. Przygotowaliśmy również drukowane na papierze w 100% z recyklingu cztery skrócone wersje raportu dedykowane: ekspertkom i ekspertom, członkiniom i członkom Spółdzielnie, klientom, partnerom finansowym (wersja polska oraz angielska), partnerom z organizacji pozarządowych, samorządowych i administracji publicznej.

Raport 2016

“O odpowiedzialności”

Jako ANG, jako społeczność uważamy, że przedsiębiorczość to przede wszystkim zadawanie pytań w ważnych sprawach i szukanie na nie odpowiedzi. Jednymi z tych pytań są te, które dotyczą odpowiedzialności, w czym się ona wyraża, za co, za kogo ją ponosimy, gdzie jest naszą szansą, a gdzie naszym brzemieniem. Te pytania są dla nas ważne i nie może ich zabraknąć w ocenie naszej Spółdzielni A.D. 2016.

Pełen raport ANG za 2016 r. jest dostępny pod adresem http://raport2016.grupaang.pl. Streszczenia raportu dedykowane klientom, ekspertom i spółdzielcom oraz partnerom finansowym (w wersji polskiej i angielskiej) wydrukowaliśmy na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu.

Raport 2015

“Służba i biznes”

„Nie chodzi o to, by iść do celu, ale aby iść po słonecznej stronie” – powiedział Marek Edelman. Ta myśl bardzo pasuje do tego, w jaki sposób prowadziliśmy nasze wspólne, spółdzielcze przedsiębiorstwo w ubiegłym roku. To był rok niezwykle udany dla nas w aspektach ekonomicznych: zwiększyliśmy istotnie przychody, zwiększyliśmy wynik finansowy netto, staliśmy się większą społecznością ludzi, spółdzielców, doradców. Osiągnęliśmy to, trzymając się jednocześnie słonecznej strony, rozwijając się w sposób zrównoważony. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasza firma, byśmy my sami byli odpowiedzialni i zaangażowani społecznie. Ważne było i jest nadal, by nie stracić myślenia o dobru wspólnym.

Pełen raport ANG za 2015 r. jest dostępny pod adresem http://raport2015.grupaang.pl. Streszczenie dostępne jest w formie drukowanej.

Raport 2014

“Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy”

Oddajemy w Wasze ręce raport, który podsumowuje trudny dla nas rok 2014. Osiągnęliśmy wiele i odnieśliśmy kilka porażek. To pierwszy rok realizacji naszej nowej, przyjętej przez Walne Zgromadzenie Członków strategii na lata 2014-2016, nazwanej przez nas „Strategią Radości”. Objmuje ona cztery obszary naszej działalności – biznes, kapitał ludzki, kapitał społeczny i środowisko.

Pełen raport ANG za 2014 r. jest dostępny pod adresem http://raport2014.grupaang.pl.

Zintegrowany raport społeczny Spółdzielni za 2014 r. otrzymał nagrodę dziennikarzy w  9. edycji Konkursu na Najlepsze Raporty Społeczne, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport 2013

Zadaniem raportu jest nie tylko przedstawienie naszych dotychczasowych doświadczeń, ale również zidentyfikowanie obszarów, które wymagają naszej uwagi w kontekście odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. (…) O tym, jakie osiągamy rezultaty, a także jakie są nasze plany, mogą przekonać się Państwo sami zapoznając się z niniejszym raportem, do czego serdecznie zachęcam. Spółdzielnie budują lepszy świat, a my, każdego dnia, dokładamy do niego naszą cegiełkę.

W 2013 r. przygotowaliśmy po raz pierwszy Zintegrowany Raport Społeczny ANG, dostępny TUTAJ. Wtedy też zobowiązaliśmy się do przeprowadzania tego procesu co roku.