> > Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Ubezpieczenie obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz może zawierać inne dobrowolne ubezpieczenia taki jak: autocasco, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb.

Co wchodzi w skład ubezpieczeń komunikacyjnych?

  • Odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu,
  • autocasco,
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
  • assistance,
  • szyby,
  • opony.

Od czego zależy składka ubezpieczenie komunikacyjnego?

Wpływa na składkę ma bardzo wiele czynników, są to między innymi: lokalizacja, wiek właściciela, pojemność silnika, marka, model, wartość pojazdu, rok produkcji, okres posiadania uprawnień, ale przede wszystkim historia szkodowości w UFG.

Jakie są konsekwencje nie wykupienia polisy OC?

Z tytułu braku OC UFG nakłada kary sięgające nawet kilku tysięcy złotych w zależności od rodzaju pojazdu i okresu przerwy w ubezpieczeniu.

Jak wykupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie warto zawrzeć przez pośrednika ubezpieczeniowego.Przeprowadzimy szczegółową ocenę Twoich potrzeb w zakresie ubezpieczenia, aby skoncentrować się na tym, co należy ubezpieczyć, a jakie elementy ubezpieczenia są zbędne, by nie generować niepotrzebnych kosztów.Dzięki współpracy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi uzyskasz dostęp do różnorodnych ofert, różniących się zakresem ubezpieczenia i ceną.Ubezpieczenia za tę samą cenę mogą się bardzo różnić sumą ubezpieczenia, zakresem i opcjami dodatkowymi. Jeśli Twoje potrzeby są specyficzne i odbiegają od standardowych umów ubezpieczenia, znajdziemy Ci korzystne rozwiązanie ubezpieczeniowe, które może być oferowane tylko przez określone towarzystwo.W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych taryfy towarzystw ulegają częstym zmianom, stąd pośrednik potrafi znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie w danym dniu.

Na wysokość składki ma wpływ wiele elementów, a najważniejsze z nich, to: rodzaj, wiek i wartość pojazdu, wiek kierowcy, liczba lat bezszkodowej jazdy, miejsce rejestracji pojazdu. – usunąć powtarza się wyżej w pytaniu

W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie dobierzemy rozwiązanie ubezpieczeniowe obejmujące wszystkie potrzebne elementy, za najniższą składkę. 

Jakie dokumenty przygotować?

Oprócz dowodu osobistego będą potrzebne dokumenty dotyczące samochodu, takie jak dowód rejestracyjny i/lub umowa zakupu. Polisę można otrzymać od ręki lub zawrzeć zdalnie na odległość, a następnie wygodnie opłacisz przelewem bankowym, z odroczonym terminem płatności.
Przed zakończeniem terminu ochrony przypomnimy Ci o konieczności wznowienia ubezpieczenia.

Często zadawane pytania

W przypadku ubezpieczenia AC najistotniejszy jest zakres, czyli: wariant likwidacji szkody (części oryginalne czy zamienniki), wykupienie amortyzacji części, udziały własne. Z kolei w Assistance istotnymi parametrami są limity holowania oraz możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego w przypadku awarii bądź wypadku a nawet możliwość skorzystania z hotelu w podróży.