> > Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Ubezpieczenie obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz może zawierać inne dobrowolne ubezpieczenia taki jak: autocasco, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb.

Co wchodzi w skład ubezpieczeń komunikacyjnych?

  • Odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu,
  • autocasco,
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
  • assistance,
  • szyby,
  • opony.

Od czego zależy składka ubezpieczenie komunikacyjnego?

Wpływa na składkę ma bardzo wiele czynników, są to między innymi: lokalizacja, wiek właściciela, pojemność silnika, marka, model, wartość pojazdu, rok produkcji, okres posiadania uprawnień, ale przede wszystkim historia szkodowości w UFG.

Jakie są konsekwencje nie wykupienia polisy OC?

Z tytułu braku OC UFG nakłada kary sięgające nawet kilku tysięcy złotych w zależności od rodzaju pojazdu i okresu przerwy w ubezpieczeniu.

Jak wykupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie warto zawrzeć przez pośrednika ubezpieczeniowego. Przeprowadzimy szczegółową ocenę Twoich potrzeb w zakresie ubezpieczenia, aby skoncentrować się na tym, co należy ubezpieczyć, a jakie elementy ubezpieczenia są zbędne, by nie generować niepotrzebnych kosztów. Dzięki współpracy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi uzyskasz dostęp do różnorodnych ofert, różniących się zakresem ubezpieczenia i ceną. Ubezpieczenia za tę samą cenę mogą się bardzo różnić sumą ubezpieczenia, zakresem i opcjami dodatkowymi. Jeśli Twoje potrzeby są specyficzne i odbiegają od standardowych umów ubezpieczenia, znajdziemy Ci korzystne rozwiązanie ubezpieczeniowe, które może być oferowane tylko przez określone towarzystwo. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych taryfy towarzystw ulegają częstym zmianom, stąd pośrednik potrafi znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie w danym dniu.

Na wysokość składki ma wpływ wiele elementów, a najważniejsze z nich, to: rodzaj, wiek i wartość pojazdu, wiek kierowcy, liczba lat bezszkodowej jazdy, miejsce rejestracji pojazdu. – usunąć powtarza się wyżej w pytaniu

W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie dobierzemy rozwiązanie ubezpieczeniowe obejmujące wszystkie potrzebne elementy, za najniższą składkę. 

Jakie dokumenty przygotować?

Oprócz dowodu osobistego będą potrzebne dokumenty dotyczące samochodu, takie jak dowód rejestracyjny i/lub umowa zakupu. Polisę można otrzymać od ręki lub zawrzeć zdalnie na odległość, a następnie wygodnie opłacisz przelewem bankowym, z odroczonym terminem płatności. 
Przed zakończeniem terminu ochrony przypomnimy Ci o konieczności wznowienia ubezpieczenia.

Często zadawane pytania

W przypadku ubezpieczenia AC najistotniejszy jest zakres, czyli: wariant likwidacji szkody (części oryginalne czy zamienniki), wykupienie amortyzacji części, udziały własne. Z kolei w Assistance istotnymi parametrami są limity holowania oraz możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego w przypadku awarii bądź wypadku a nawet możliwość skorzystania z hotelu w podróży.