> > Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Kredyt gotówkowy to bardzo popularna i ogólnie dostępna forma finansowania przede wszystkim bieżących wydatków.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Prostota produktu i jego niezwykła dostępność może sprawiać wrażenie, że otrzymanie takiego kredytu to nic prostszego. Są to tylko pozory ponieważ banki mimo prostego i jasnego procesu oraz uproszczonych procedur dotyczących udokumentowania dochodów, wnikliwie badają kondycję finansową klienta, która to będzie docelowo obciążona ratą pozyskiwanego kredytu.

Aby prawnie odnaleźć się w meandrach kredytowych a także idealnie dopasować kredyt gotówkowy do swoich potrzeb pomoc eksperta finansowego jest nieoceniona. W jednym miejscu masz dostęp do wachlarza ofert, który sprawnie zostanie Tobie przedstawiony. Jedno spotkanie równa się oferty z kilku banków.

Na co mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Cel, na jaki możesz przeznaczyć pieniądze, może być w zasadzie dowolny – remont mieszkania/domu, zakup samochodu, sprzętu sportowego, sprzętu RTV/AGD i innych.

Kredyt może być także udzielony na konsolidację innych zobowiązań bankowych a także pozabankowych tzw. „chwilówek”.

Jakie dokumenty muszę przygotować żeby otrzymać kredyt gotówkowy?

Dużym plusem tego typu finansowania jest brak konieczności udokumentowania na co te środki zostały przeznaczone.

Przy tego typu kredytach bank nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Jednak zdarzyć się może, że w określonych przypadkach bank może udzielić kredytu pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia na życie oferowanego przez dany bank.

Jakie zalety ma kredyt gotówkowy?

W dobie Internetu uzyskanie szybkiego kredytu gotówkowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Popularne dzisiaj kredyty gotówkowe online są dla wielu dostępne niemalże od ręki. Nasze własne banki, w których posiadamy rachunki, oferują nam czasami taki szybki zastrzyk pieniędzy i jest to praktycznie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Niestety okazuje się często, że nie jest on tak korzystny, jak mógłby być. Jeśli jednak skorzystasz z pomocy eksperta finansowego, możesz uzyskać w innym banku o wiele korzystniejszy kredyt gotówkowy.

Dlaczego tak się dzieje? Banki oferują kredyty gotówkowe o różnym oprocentowaniu, które wyrażane jest przez wskaźnik RRSO – określa on całkowity koszt kredytu. Składają się na niego nie tylko odsetki, ale także prowizja banku. I niestety, ale często jest tak, że szybki kredyt gotówkowy, który oferuje Ci Twój własny bank, wcale nie jest taki korzystny! Jak zatem znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe?

Najlepsze kredyty gotówkowe – dlaczego warto skorzystać z usług eksperta finansowego?

Jeśli szukasz naprawdę korzystnego kredytu gotówkowego, to najszybszym i najprostszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy eksperta finansowego, który dysponuje profesjonalną wiedzą i ma dostęp do szerokiej bazy ofert kredytów gotówkowych.

Warto pamiętać o tym, że dane oferty różnią się pomiędzy sobą również warunkami przyznania kredytu, niezależnie od tego, czy jest to kredyt indywidualny, czy kredyt wspólny np. z małżonkiem. Poza tym kalkulacja kredytu gotówkowego wykonana przez profesjonalistę pomoże Ci wybrać taką ofertę, która faktycznie będzie korzystna, co to oznacza?

Najtańsze kredyty gotówkowe – jak to wygląda w praktyce?

Czasami okazuje się na przykład, że bardziej opłacalny jest kredyt gotówkowy z dłuższym okresem spłaty, ponieważ jego całkowity koszt, będzie podobny do tego, jak z kredytem zaciągniętym na krótszy okres. W takiej sytuacji niezależnie od tego, czy wybierzemy szybki kredyt gotówkowy na 3 miesiące, czy na 12 miesięcy, koszt całkowity kredytu będzie bardzo zbliżony. Korzystniejszy wtedy jest kredyt gotówkowy o dłuższym okresie spłaty, gdzie rata jest dużo niższa, co stanowi mniejsze obciążenie dla budżetu domowego.

Jest to oczywiście tylko przykład, bo nie zawsze tak się zdarza, ale to właśnie ekspert finansowy analizuje wszystkie aspekty dostępnych na rynku kredytów gotówkowych i umiejętnie wskazuje, jaka opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza, pomagając w ten sposób znaleźć naprawdę dobry kredyt gotówkowy, w pełni dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości!