> > Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Kredyt gotówkowy to bardzo popularna i ogólnie dostępna forma finansowania przede wszystkim bieżących wydatków.

Kredyt gotówkowy to bardzo popularna i ogólnie dostępna forma finansowania przede wszystkim bieżących wydatków. Jeśli nie dysponujesz wolnymi środkami czy oszczędnościami, którymi mógłbyś sfinansować zakup kursu językowego czy komputera dla dziecka, wycieczki zagranicznej, nowego sprzętu, ale także remontu mieszkania czy zakupu auta lub motocykla, o wyprawieniu wesela nie wspominając, sprawdź jakie możliwości daje kredyt gotówkowy.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Niezwykła dostępność tego produktu mogą sprawiać wrażenie, że otrzymanie takiego kredytu to nic prostszego. Są to tylko pozory, ponieważ banki mimo prostego i jasnego procesu oraz uproszczonych procedur dotyczących udokumentowania dochodów, wnikliwie badają kondycję finansową klienta, która to będzie docelowo obciążona ratą pozyskiwanego kredytu.

„Bank, zanim wyda decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego, weryfikuje zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Co to oznacza w praktyce? Jeśli dana osoba wcześniej korzystała z produktów kredytowych sprawdza, czy były one spłacane terminowo. Podobnie jest ze spłatą alimentów. Pod lupę brana jest także karta kredytowa i to czy nie ma na niej zadłużenia, wynikającego z braku środków na koncie. Badanie zdolności kredytowej to bardzo powszechna praktyka, bo bank w ten sposób prognozuje czy dany kredytobiorca będzie w stanie spłacać zobowiązanie wobec niego. Tym samym weryfikuje czy kwota, o którą wnioskuje potencjalny kredytobiorca, będzie regularnie spłacana w ramach domowego budżetu” – powiedział Grzegorz Pacuk z zespołu wsparcia ekspertów – kredyty gotówkowe.

Aby sprawnie odnaleźć się w meandrach kredytowych a także idealnie dopasować kredyt gotówkowy do swoich potrzeb pomoc eksperta finansowego jest nieoceniona. W jednym miejscu masz dostęp do wachlarza ofert, który sprawnie zostanie Tobie przedstawiony. Jedno spotkanie równa się oferty z kilku banków.

Na co mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Cel, na jaki możesz przeznaczyć pieniądze, może być w zasadzie dowolny – remont mieszkania/domu, zakup samochodu, sprzętu sportowego, sprzętu RTV/AGD i innych.

Kredyt może być także udzielony na konsolidację innych zobowiązań bankowych a także pozabankowych tzw. „chwilówek”.

„Bez wątpienia jednym z kluczowych argumentów przemawiających za tym, że konsumenci sięgają po kredyt gotówkowy jest fakt, że uzyskane z niego środki mogą przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. W przeciwieństwie do innych produktów kredytowych, np. kredytu hipotecznego, nie ma także konieczności posiadania zabezpieczenia w postaci hipoteki. Zdarza się zatem, że kredyt gotówkowy nie tylko traktowany jest jako szansa na sfinansowanie bieżących wydatków, ale także sięgają po niego ci, którzy myślą o zakupie nieruchomości i do jej sfinansowania brakuje im konkretnej kwoty” – mówi Grzegorz Pacuk z zespołu wsparcia – kredyty gotówkowe.

Jakie dokumenty muszę przygotować, żeby otrzymać kredyt gotówkowy?

Dużym plusem tego typu finansowania jest brak konieczności udokumentowania na co te środki zostały przeznaczone.

Przy tego typu kredytach bank nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Jednak zdarzyć się może, że w określonych przypadkach bank może udzielić kredytu pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia na życie oferowanego przez dany bank.

„Aby uzyskać kredyt gotówkowy w większości przypadków banki wymagają przedłożenia konkretnych dokumentów. Do kluczowych z nich należy dokument potwierdzający tożsamość osoby wnioskującej o jego przyznanie. Mowa o dowodzie osobistym, obcokrajowiec zaś powinien przedstawić paszport, ale także kartę pobytu. Dodatkowo bank może wymagać zaświadczenia o dochodach. Na rynku mamy także oferty kredytów gotówkowych, gdzie banki nie wymagają przedłożenia dowodu osobistego, a zamiast zaświadczenia o zarobkach wymagają wyciągów z rachunku bankowego” – podpowiada Grzegorz Pacuk. „Starając się o kredyt gotówkowy należy wypełnić wniosek kredytowy, czyli dokumenty przygotowane przez bank.”

Na rynku mamy szereg różnych ofert kredytów gotówkowych, stąd by móc wybrać najlepszy dla siebie warto jest skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego Grupy ANG. Nasz ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces kredytowy. Uzyskasz od niego informacje na temat Twojej zdolności kredytowej, pomoże Ci w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przez bank, ale także podpowie, która z ofert dostępnych na rynku celnie tafia w Twoje potrzeby.

Jakie zalety ma kredyt gotówkowy?

W dobie Internetu uzyskanie szybkiego kredytu gotówkowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Popularne dzisiaj kredyty gotówkowe online są dla wielu dostępne niemalże od ręki. Nasze własne banki, w których posiadamy rachunki, oferują nam czasami taki szybki zastrzyk pieniędzy i jest to praktycznie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Niestety okazuje się często, że nie jest on tak korzystny, jak mógłby być. Jeśli jednak skorzystasz z pomocy eksperta finansowego, możesz uzyskać w innym banku o wiele korzystniejszy kredyt gotówkowy.

Dlaczego tak się dzieje? Banki oferują kredyty gotówkowe o różnym oprocentowaniu, które wyrażane jest przez wskaźnik RRSO – określa on całkowity koszt kredytu. Składają się na niego nie tylko odsetki, ale także prowizja banku. I niestety, ale często jest tak, że szybki kredyt gotówkowy, który oferuje Ci Twój własny bank, wcale nie jest taki korzystny! Jak zatem znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe?

Najlepsze kredyty gotówkowe – dlaczego warto skorzystać z usług eksperta finansowego?

Jeśli szukasz naprawdę korzystnego kredytu gotówkowego, to najszybszym i najprostszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy eksperta finansowego, który dysponuje profesjonalną wiedzą i ma dostęp do szerokiej bazy ofert kredytów gotówkowych.

Warto pamiętać o tym, że dane oferty różnią się pomiędzy sobą również warunkami przyznania kredytu, niezależnie od tego, czy jest to kredyt indywidualny, czy kredyt wspólny np. z małżonkiem. Poza tym kalkulacja kredytu gotówkowego wykonana przez profesjonalistę pomoże Ci wybrać taką ofertę, która faktycznie będzie korzystna, co to oznacza?

Najtańsze kredyty gotówkowe – jak to wygląda w praktyce?

Czasami okazuje się na przykład, że bardziej opłacalny jest kredyt gotówkowy z dłuższym okresem spłaty, ponieważ jego całkowity koszt, będzie podobny do tego, jak z kredytem zaciągniętym na krótszy okres. W takiej sytuacji niezależnie od tego, czy wybierzemy szybki kredyt gotówkowy na 3 miesiące, czy na 12 miesięcy, koszt całkowity kredytu będzie bardzo zbliżony. Korzystniejszy wtedy jest kredyt gotówkowy o dłuższym okresie spłaty, gdzie rata jest dużo niższa, co stanowi mniejsze obciążenie dla budżetu domowego.

Jest to oczywiście tylko przykład, bo nie zawsze tak się zdarza, ale to właśnie ekspert finansowy analizuje wszystkie aspekty dostępnych na rynku kredytów gotówkowych i umiejętnie wskazuje, jaka opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza, pomagając w ten sposób znaleźć naprawdę dobry kredyt gotówkowy, w pełni dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości!

FAQ

Wybierając kredyt w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy rzeczywiście jest on dopasowany do nas. Pod uwagę należałoby wziąć oprocentowanie, ale także fakt czy jego zaciągnięcie nie jest związane z tym, że bank będzie wymagał od nas skorzystania z palety innych produktów, które oferuje. Dlatego też wnioskując o kredyt gotówkowy warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, bo dzięki jego znajomości rynku i dostępnych ofert, nie tylko sprawnie przejdziemy proces kredytowy, ale także uzyskamy kredyt gotówkowy najlepszy dla nas.

Internet może być dobrym źródłem informacji na temat poszczególnych ofert produktów finansowych. Niemniej nie każdy ma specjalistyczną wiedzę na temat terminologii i konstrukcji poszczególnych kredytów. Dlatego też poszukując kredytu gotówkowego dla siebie, warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego. Dzięki temu, że ma on dostęp do aktualnych ofert z różnych banków, Ty zyskujesz czas, który musiałbyś poświęcić na porównywanie ofert przez Internet.

To, jak długo trwa procedura kredytów zależy nie tylko od banku, ale także od Ciebie. Jeśli złożysz poprawnie wszystkie wymagane dokumenty, decyzję kredytową możesz uzyskać nawet w 30 minut.

Jeśli masz pytania o dokumenty, które należy przedłożyć wnioskując o kredyt gotówkowy, skontaktuj się z naszym ekspertem już dziś.

W zależności od banku maksymalne kwoty kredytu gotówkowe oscylują nawet do 300 tys. złotych.

O szczegóły zapytaj naszego eksperta finansowego. By dowiedzieć się więcej, umów się z nim już dziś.

Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel. To Ty decydujesz o tym co sfinansujesz z pozyskanych środków. Bank nie oczekuje do Ciebie przedstawienia dokumentów potwierdzających zakup produktu czy usługi.

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym, już dziś skontaktuj się z naszym ekspertem kredytowym. Ekspert Grupy ANG pomoże Ci w wyborze najlepszego kredytu gotówkowego dla Ciebie.