> > Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna

Chcesz się spotkać z naszym Ekspertem?

Pożyczka hipoteczna to najtańsze środki na dowolny cel, ale z wpisem hipoteki do księgi wieczystej.

Nie musisz informować banku o przeznaczeniu pożyczki hipotecznej. Możesz ją uzyskać nawet na kilkanaście lat, co w połączeniu z niskim oprocentowaniem daje niskie miesięczne raty.

Pożyczka hipoteczna krok po kroku

1. Pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy?

Z jednej strony pożyczki hipoteczne, co do zasady, są tańsze niż kredyty gotówkowe, z drugiej proces ich udzielania jest znacząco dłuższy, a ocena wartości nieruchomości i ustanowienie hipoteki generują dodatkowe koszty. Ekspert ANG razem z Tobą przeanalizuje sytuację i podpowie, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.

2. Zdolność

Banki w różny sposób podchodzą do badania zdolności kredytowej. Zarówno do okresu i źródła uzyskiwania dochodu, jak również do sposobu wyznaczania jego wysokości. Może się okazać, że masz zdolność kredytową w jednym banku, a w innym już nie. Rola Eksperta ANG polega między innymi na wstępnej analizie Twojej sytuacji finansowej i określeniu na jaki kredyt Cię stać i w jakim Banku warto się o niego starać.

3. Oferta

O atrakcyjności pożyczki hipotecznej nie świadczy wyłącznie wysokość raty kredytowej. Składają się na nią także dodatkowe koszty związane z jej udzieleniem oraz produkty powiązane z tą pożyczką (takie jak konto, ubezpieczenie, itp.). Ekspert ANG pomoże Ci wybrać taki produkt, który rzeczywiście jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb.

4. Wniosek kredytowy

Aby uzyskać pożyczkę hipoteczną konieczne jest złożenie dokumentów, które mogą okazać się dla Ciebie wyzwaniem. Ekspert ANG pomoże Ci w wypełnieniu i skompletowaniu pełnej dokumentacji do banku.

5. Decyzja kredytowa

Decyzja banku mówi nie tylko o tym czy możesz otrzymać kredyt i na jakich warunkach, ale też co musisz spełnić przed podpisaniem umowy. Ekspert ANG wyjaśni Ci treść decyzji kredytowej oraz pomoże w spełnieniu ustalonych przez bank warunków.

6. Umowa kredytowa

Umowa pożyczki hipotecznej będzie wiązała Cię z bankiem na najbliższe kilkanaście lat, ważne jest aby jej zapisy były dla Ciebie zrozumiałe, dlatego przed zawarciem umowy Ekspert ANG wyjaśni Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Pomoże Ci także w zorganizowaniu spotkania, na którym podpiszesz umowę.

7. Wypłata kredytu

Podpisałeś umowę kredytową – od wypłaty kredytu dzielą Cię już ostatnie, aczkolwiek istotne kroki, jak np. ubezpieczenie nieruchomości czy złożenie w sądzie wniosku o wpis hipoteki. We wszystkim tym możesz oczywiście liczyć na pomoc Eksperta ANG.

Pytania i odpowiedzi

Pożyczka hipoteczna to środki na dowolny cel. Uzyskanych w ten sposób pieniędzy nie możesz jednak, co do zasady, przeznaczyć na finansowanie potrzeb związanych z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą.

Kwota pożyczki hipotecznej jaką możesz uzyskać w dużej mierze zależy od wartości nieruchomości, która ma stanowić jej zabezpieczenie i Twojej zdolności kredytowej. W zależności od tych dwóch parametrów możesz uzyskać pożyczkę hipoteczną sięgającą nawet kilku milionów złotych. Zdarza się jednak, że banki ograniczają tę kwotę, np. w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą.

Aby uzyskać pożyczkę hipoteczną musisz umożliwić bankowi jej zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości. Nie zawsze jednak musi to być nieruchomość stanowiąca własność kredytobiorcy. Banki dopuszczają możliwość zabezpieczenia na nieruchomości osoby, która nie jest kredytobiorcą – oczywiście pod warunkiem, że ta osoba (a dokładniej wszyscy właściciele nieruchomości) wyrazi na to zgodę.